Ubezpieczyciela samochodu zmieniam niemal co roku, bo to właśnie nowi klienci mogą otrzymać najlepsze oferty. Podczas poszukiwań z pomocą przychodzi mi porównywarka ubezpieczeń Punkta (dawniej mfind). Pozwala ona wyszukać zarówno najkorzystniejszą ofertę OC, jak i AC. Warto poświęcić tych kilka minut na wypełnienie formularza, bo oszczędności mogą być spore.

Zakres OC, w przeciwieństwie do AC, jest wszędzie taki sam. „Oznacza to w praktyce, że droższe OC wcale nie chroni nas lepiej, a tylko tyle, że nie przyłożyliśmy się do wyboru najkorzystniejszej oferty. Warto to zrobić, bo na OC możemy przepłacić nawet kilkaset złotych rocznie!” – zauważają autorzy wyszukiwarki.

Tanie OC: kalkulator online

Z pomocą przychodzi tu kalkulator online, który bez wychodzenia z domu umożliwia wyliczenie składki nie tylko OC, ale też AC. Wystarczy podać niezbędne dane, a system wygeneruje porównanie kilkudziesięciu ofert polskich firm ubezpieczeniowych. Po przejściu do danej oferty, będziesz mógł/mogła zamówić ubezpieczenie bez wychodzenia z domu.

Wpisz komentarz