Dobre konto osobiste to podstawa. Promocje bankowe mogą być zachętą do jego otwarcia, ale liczą się również jego parametry. W tym wpisie wymieniam rachunki, które mają nie tylko dobre premie na start, ale przede wszystkim są wygodne w użytkowaniu. Zgodnie z filozofią bloga, polecam tylko te produkty, których sam używam i moim zdaniem są godne rekomendacji.

Wskazówka: część banków w ogóle nie umieszcza ofert z bonusami na swoich stronach głównych lub w placówkach. Wychodzą bowiem z założenia, że jeśli ktoś już do nich przyszedł, to i tak założy konto – nie opłaca się więc zachęcać nagrodami, bo jest już przekonany. Tylko otwarcie konta ze stron promocyjnych (linki do nich znajdziesz na moim blogu) uprawnia do otrzymania bonusu!

Bank Millennium – promocja

Konto 360° w Banku Millennium dobre noty zbiera m.in. za darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, konto oszczędnościowe 2,7 proc. na nowe środki, wygodną aplikację oraz bonusy na start. W najnowszej promocji Banku Millennium, za założenie konta i spełnienie prostych warunków, otrzymasz 200 zł w gotówce (ale warto się pospieszyć, bo zapisy na konta promocyjne trwają tylko do 28 stycznia do godz. 23:59).

Szczegółową analizę promocji znajdziesz w tym wpisie

Najważniejsze cechy konta:

 • 0 zł za prowadzenie, obsługę karty debetowej i wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Warunek darmowego konta: wpływ minimum 1000 zł w miesiącu (może być z Twojego rachunku w innym banku) i co najmniej jedna płatność kartą lub BLIKIEM. W przypadku Konta 360 Student wystarczy jedna płatność kartą lub Blikiem (i nie musisz być studentem, wystarczy że masz mniej niż 26 lat)
 • 2,7 proc. rocznie na nowe środki na koncie oszczędnościowym przez 100 dni od ich wpłacenia (do kwoty 100 tys. zł).
 • aplikacja, która obsługuje m.in. BLIK i płatności zbliżeniowe telefonem, a także umożliwia zakup biletów komunikacji miejskiej i parkingowych oraz opłacanie przejazdów za autostrady bez zatrzymywania się na bramkach
 • przez pierwszy rok całkowicie darmowy Pakiet Bardzo Pomocny (assistance domowy i pomoc medyczna). Później 4,98 zł miesięcznie, ale po roku oczywiście można z niego zrezygnować. Nie ma też potrzeby wybierania tego pakietu podczas składania wniosku – bez niego również zakwalifikujesz się do premii 200 zł
 • podczas wypełniania wniosku online możesz wybrać sposób podpisania umowy: kurier lub oddział (w tym drugim przypadku koniecznie powiedz, że już masz złożony wniosek o konto z premią i chcesz go tylko podpisać – tylko wnioski zapoczątkowane w internecie biorą udział w promocji)

Bezpośredni link do wniosku o konto


mBank – promocja

Dobre warunki prowadzenia konta znajdziesz również w mBanku. Zakładając eKonto osobiste, oprócz darmowego prowadzenia czy wypłat ze wszystkich bankomatów za darmo (o ograniczeniach piszę niżej), możesz też zgarnąć 140 zł premii oraz 2,5 proc. na rachunku oszczędnościowym do 20 tys. zł.

Szczegółową analizę warunków promocji znajdziesz w tym wpisie

Najważniejsze cechy konta:

 • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków)
 • 0 zł za kartę jeśli wykonasz w miesiącu co najmniej jedną płatność na dowolną kwotę (w przeciwnym razie 7 zł)
 • darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce powyżej 100 zł (prowizja za wypłaty poniżej 100 zł wynosi 2,50 zł)
 • 0 zł za pierwsze trzy wypłaty z bankomatów za granicą (opłata za czwartą i kolejną wypłatę wynosi 10 zł
 • płatności kartą bez przewalutowania (dostępnych 11 walut)
 • dostępne Google Pay i Apple Pay
 • podczas wypełniania wniosku online możesz wybrać dwa sposoby podpisania umowy: kurier lub oddział (w tym drugim przypadku koniecznie powiedz, że już masz złożony wniosek o konto z premią i chcesz go tylko podpisać – tylko wnioski zapoczątkowane w internecie biorą udział w promocji)

Bezpośredni link do wniosku o konto w promocji


Santander – promocja

Konto w Santanderze zachęca m.in. darmowymi przelewami błyskawicznymi do innych banków, szeroką gamą płatności mobilnych (Google Pay, Apple Pay, BLIK, HCE, Garmin Pay, Fitbit Pay), a jeśli masz 18-26 lat – również darmowymi wypłatami z bankomatów w Polsce i na świecie.

Do tego solidne bonusy: 300 zł za spełnienie prostych warunków, a także 80 zl za wpisanie kodu polecającego podczas wypełniania wniosku o konto (jeżeli nie masz, oto mój kod: 1015793280). Opłacając rachunki ze swojego konta możesz zyskać kolejne profity. Do tego premia 150 zł jeśli zdecydujesz się przelewać pensję na konto w Santander.

Szczegółową analizę warunków promocji znajdziesz w tym wpisie

Najważniejsze cechy konta Jakie Chcę:

 • 0 złotych za otwarcie i prowadzenie konta
 • 0 zł za kartę jeśli zapłacisz nią 5 razy w miesiącu na dowolne kwoty (jeżeli nie, opłata wynosi 5 zł). Info: domyślnie bank ustawia 3 zł opłaty za kartę bez żadnych warunków. Możesz to jednak zmienić logując się do bankowości elektronicznej lub dzwoniąc na infolinię
 • darmowe przelewy natychmiastowe
 • 0 złotych za wypłatę gotówki BLIKIEM z dowolnego bankomatu
 • 0 złotych za wypłatę gotówki z bankomatów Santandera
 • 5 złotych za wypłatę gotówki z bankomatów innych sieci (0 złotych dla osób do 26 lat)
 • Google Pay, Apple Pay, BLIK, HCE, Garmin Pay, Fitbit Pay
 • program poleceń dający Ci 80 zł za każdą osobę, która założy konto wpisując Twój kod. Maksymalnie możesz zgarnąć 800 zł nagród w danej edycji
 • podpisanie umowy przez kuriera (można wskazać dowolne miejsce spotkania)

Bezpośredni link do wniosku o konto w promocji


… to nie wszystkie promocje bankowe

Jeśli powyższe promocje bankowe Cię nie przekonują i szukasz czegoś innego, aktualnie warto zwrócić uwagę na ofertę Pekao:

Pekao: 200 zł z kontem założonym przez selfie + 3 proc. na oszczędności + Karta RewolucyjnaJeśli natomiast szukasz konta dla młodych (do 26. roku życia), zestawienie znajdziesz w tym wpisie >>>

4 komentarze

 1. Ja mam już w millenium i potwierdzam… to dobre konto. Santander teraz kusi tymi bonusami i przelewami błyskawicznymi… Chyba złoże wniosek i będzie to moje drugie konto na wszelki wypadek

  • W mBanku i Banku Millennium. Opisuję to w szerszych recenzjach promocji, do których linki podaję w tym artykule. Aby wziąć udział w promocji, musisz jednak zainicjować wniosek przez internet (a gdy zjawisz się w oddziale, wystarczy tylko powiedzieć, że masz już złożony wniosek online i chcesz go tylko podpisać – jest to ważne, by doradca nie rozpoczynał nowego wniosku, bo inaczej nici z bonusu)

Wpisz komentarz