LetyShops, czyli cashback za zakupy online. Pokazuję, jak działa i jak oszczędzać

LetyShops to serwis cashback, poprzez który zrobisz zakupy w około 3000 sklepach online (w tym tych największych) i otrzymasz zwrot części pieniędzy. W tym wpisie opowiem więcej o tym narzędziu i pokażę, jak w łatwy sposób otrzymywać bonusy za zakupy w swoich ulubionych sklepach i co zrobić, aby zmaksymalizować zyski.

Jak działa LetyShops?

KROK 1: Zarejestruj się na LetyShops poprzez tę stronę lub zaloguj się na swoje konto.

KROK 2: Wybierz sklep, w którym chcesz zrobić zakupy. Po wejściu na podstronę konkretnego sklepu dowiesz się, na jaki procent zwrotu możesz liczyć, jakie są warunki otrzymania cashbacku, a także kiedy możesz się go spodziewać

KROK 3: Kliknij przycisk „Przejdź do sklepu” i zrób zakupy. Aby zwrot został poprawnie naliczony, najlepiej na ten czas wyłącz narzędzia do blokowania reklam i zaakceptuj cookies na stronie sklepu

Po zrobieniu transakcji, w ciągu 24 godzin na twoim koncie w LetyShops powinna pojawić się kwota cashbacku ze statusem „Oczekujące na uznanie”. Gdy sklep potwierdzi zakup, wtedy cashback automatycznie pojawi w sekcji „Środki do wypłaty”. Otrzymasz również powiadomienie o zmianie statusu cashback na koncie LetyShops.

Jakie sklepy?

Lista sklepów internetowych, które uczestniczą w programie, jest pokaźna. Allegro, Media Expert, Zalando Lounge, Booking, eObuwie, Pyszne, Ikea, Sinsay… To tylko przykłady sklepów online z różnych kategorii, które znajdziesz w serwisie LetyShops. Pełną listę sprawdzisz klikając w ten przycisk:

Możesz również użyć wyszukiwarki wpisując nazwę swojego ulubionego sklepu lub skorzystać ze spisu kategorii:

LetyShops - sklepy
Sklepy pogrupowano w kilkanaście kategorii / Źródło: LetyShops

Jak dostać większy cashback?

Możesz zmaksymalizować zysk i otrzymywać zwiększone zwroty cashback za zakupy w sklepach internetowych. Aby tak się stało, skorzystaj z następujących opcji oferowanych przez serwis LetyShops.

Hot cashback, czyli zakupy z cashbackiem powiększonym do kilkudziesięciu procent. Aby trafić na taką ofertę, szukaj takiego oznaczenia (obok podstawowej stopy zwrotu, zobaczysz nową stawkę): 

Hot Cashback w LetyShops
Przykład oferty z hot cashbackiem / Sklep Sinsay / Źródło: LetyShops

Program lojalnościowy, czyli korzyści dla stałych użytkowników. Składa się on z trzech poziomów po uzyskaniu których otrzymasz zwiększony cashback w każdym sklepie. Co istotne, jest on stały, a ewentualna wypłata pieniędzy nie obniży twojego statusu.

  • LetyBronze – jeśli zgromadzisz na swoim koncie więcej niż 40 zł zwrotu, wtedy podstawowy cashback zostanie zwiększony o 10%
  • LetySilver – w przypadku zgromadzenia więcej niż 200 zł, podstawowy cashback będzie zwiększony o 20%
  • LetyGold – w przypadku zgromadzenia więcej niż 600 zł, podstawowy cashback zwiększy się o 30%

Przykład: standardowy cashback w wybranym sklepie to 4%. Jeśli posiadasz status LetyBronze, wtedy zwiększy się on o 10% i wyniesie 4,4%. W przypadku posiadania statusu LetySilver, będzie on wynosił 4,8% (zwiększy się o 20%). Jeśli zaś masz status LetyGold, wtedy wyniesie już 5,2% (zwiększy się o 30%).

Wtyczka LetyShops

Wygodną opcją jest wtyczka LetyShops do przeglądarki Chrome, Firefox i Opera (wersje na komputer). Dzięki niej, uzyskanie zwrotu cashback będzie jeszcze łatwiejsze, bo to wtyczka poinformuje cię o tym, czy sklep oferuje bonus w formie zwrotu cashback oraz w jakiej wysokości. Twoim zdaniem będzie tylko kliknięcie w „Aktywuj cashback” i zrobienie zakupów. Więcej o zasadzie działania wtyczki przeczytasz tutaj.

Wtyczka LetyShops
Wtyczka do przeglądarki pokaże ci, czy sklep, który odwiedzasz, oferuje cashback. Jedyne, co musisz zrobić, to kliknąć w „Aktywuj cashback” / Źródło: LetyShops

Jak wypłacić pieniądze z LetyShops?

Status zgromadzonych środków cashback sprawdzisz wchodząc na swój profil. Gdy uzbierasz co najmniej 20 złotych, będziesz mógł zlecić zwrot gotówki na konto bankowe lub konto w PayPal. Aby przelać pieniądze z LetyShops, przejdź do sekcji „Środki do wypłaty” i wypełnij formularz wpisując m.in. dane konta, na które ma trafić przelew. Jak informuje serwis, twój wniosek zostanie rozpatrzony w ciągu 3 dni roboczych (jeśli wybierzesz przelew na konto w banku) lub 10 dni roboczych (w przypadku PayPal).

Po złożeniu dyspozycji, otrzymasz maila z potwierdzeniem i dodatkowymi informacjami:

Potwierdzenie od LetyShops zlecenia wypłaty
Potwierdzenie zlecenia wypłaty środków / Źródło: LetyShops

Program poleceń, czyli zapraszaj i zarabiaj

Dodatkowym sposobem na zysk może być zapraszanie znajomych do skorzystania z serwisu LetyShops. Co istotne, jest to sytuacja win-win, ponieważ dzięki temu każdy z was otrzyma bonus po 10 złotych.

Program poleceń LetyShops działa bardzo prosto:

  • wejdź w zakładkę „Polecaj i zarabiaj”, skopiuj swój link polecający i udostępnij go znajomemu
  • gdy znajomy zarejestruje się z twojego linka polecającego i w ciągu 30 dni zrobi zakupy na co najmniej 70 zł, wtedy otrzymacie po 10 zł bonusu
Program poleceń LetyShops
Tak działa program poleceń / źródło: LetyShops

Aplikacja LetyShops

LetyShops udostępnia również możliwość ściągnięcia aplikacji mobilnej. Zrobisz to w Google Play (telefony z Androidem) lub App Store (iOS). Posiada ona te same funkcje, jakie znasz ze strony internetowej. Otrzymasz również powiadomienia o naliczeniu zwrotu czy promocjach.

Opinie użytkowników

Warto dodać, że na stronie poszczególnych sklepów w LetyShops użytkownicy mogą zostawiać swoje opinie i oceny.

Dzięki temu można prześledzić, czy naliczenie cashbacku przebiegło prawidłowo, czy też pojawiły się jakieś problemy (w tym drugim przypadku można jednak liczyć na pomoc obsługi serwisu i zgłosić reklamację).

Czy warto? Moja opinia

Korzystam z kilku stron umożliwiających zbieranie cashbacku (chociażby z Refunder). Dzięki temu mogę porównywać oferty w poszczególnych serwisach i wybierać te najkorzystniejsze z wyższym zwrotem. Czasem bywa również tak, że dany sklep oferujący cashback jest dostępny w jednym miejscu, a w innym nie. Dlatego warto rozważyć założenie konta w kilku serwisach oferujących zwrot gotówki.

Jeśli zaś chodzi o LetyShops, to w mojej opinii należy go umieścić w czołówce tego typu stron. Na taką ocenę ma wpływ liczba sklepów w ofercie, wygoda użytkowania, a także bogactwo dodatkowych funkcji (m.in. hot cashback z wyższymi stawkami, program lojalnościowy czy wtyczka do przegladarki). Jak się przekonałem, LetyShops jest bezpieczne i wiarygodne, o czym świadczy poniższe zestawienie naliczonych zwrotów za zakupy, które robiłem w różnych sklepach. Znajdziesz je w następnym punkcie.

Ile można zaoszczędzić?

To, ile można oszczędzić robiąc zakupy przez LetyShops, zależy od kilku czynników. Mam tu na myśli wybrany sklep (każdy oferuje inny poziom cashbacku), wartość zakupów, a także to, czy korzystasz z opcji oferujących wyższe zwroty.

Poniżej pokazuję, jak to wygląda w moim przypadku. Oto zestawienie cashbacku, które otrzymałem robiąc zakupy w sklepach takich jak Allegro, Booking, MediaExpert, Decathlon, Zalando Lounge czy Tania Książka.

LetyShops - otrzymany cashback
Zwroty za transakcje, które już otrzymałem dzięki LetyShops


Pytania i odpowiedzi

Jak zacząć korzystać z LetyShops?

Wejdź na platformę LetyShops klikając w tej link i zarejestruj się. W następnym kroku wybierz sklep, sprawdź warunki naliczenia cashbacku, dokonaj zakupu i odzyskaj część wydanych pieniędzy wypłacając je na rachunek bankowy lub PayPal.

Ciekawe funkcje

Hot cashback (wyższe stawki zwrotu za zakupy w sklepach internetowych), program lojalnościowy, program poleceń (bonusy dla zapraszającego i zaproszonego), wtyczka LetyShops.

Co warto wiedzieć?

Aby zwrot został poprawnie naliczony, na czas zakupu wyłącz w przeglądarce wtyczki blokujące reklamy. Zamówienie złóż na tej samej karcie, która otworzyła się po kliknięciu w przycisk „Przejdź do sklepu” i nie zamykaj jej podczas dokonywania transakcji. Oprócz tego, po przejściu do sklepu, zaakceptuj zgodę na pliki cookies (chodzi oby, aby sklep mógł przekazać informację o wykonaniu transakcji do LetyShops).

Co zrobić, gdy cashback nie pojawił się lub został odrzucony?

W takiej sytuacji wejdź na LetyShops, przejdź na podstronę konkretnego sklepu i sprawdź, czy upłynął maksymalny czas oczekiwania na naliczenie cashbacku, a także czy spełniłeś warunki jego przyznania. Jeśli tak, to wejdź na swój profil w LetyShops, a następnie w sekcji „Pomoc” wybierz opcję „Złóż wniosek”. Otrzymasz następnie formularz online, który należy wypełnić i przesłać do LetyShops w celu weryfikacji problemu.


Decydujesz się na skorzystanie z oferty? Będę wdzięczny, jeśli skorzystasz z linków / kodów umieszczonych w tym artykule. Dzięki temu mogę otrzymać za to wynagrodzenie, co będzie miłą rekompensatą za czas poświęcony w wyszukiwanie i opisywanie różnego rodzaju promocji i produktów


SPRAWDŹ TEŻ:

Monety Allegro, czyli płać mniej za zakupy. Promocje i informacje o programie

Temu: kod rabatowy ze zniżką 30% w aplikacji

SPRAWDŹ TEŻ: