Karty kredytowe - co warto wiedzieć?

Decydując się na wybraną promocję karty kredytowej, warto abyś zwrócił uwagę na kilka kwestii. 

Abyś otrzymał kartę, bank wcześniej sprawdzi twoją zdolność kredytową. W zależności od sytuacji i banku, może być więc konieczne dostarczenie dokumentów potwierdzających dochód (np. potwierdzenie wpływów wynagrodzenia).

Oprócz warunków promocji, dzięki której otrzymasz premię, warto też wiedzieć, jakie są opłaty za posiadanie karty kredytowej, a także jak ich uniknąć (może to być np. wykonanie płatności kartą na określoną sumę). 

Zwróć też uwagę na dodatkowe opłaty - np. prowizje za wypłaty gotówki kartą kredytową z bankomatów. We wszystkich bankach takie transakcje wiążą się z dość sporymi opłatami, dlatego więc najlepiej używać karty kredytowej tylko do płatności bezgotówkowych.

Istotną kwestią jest również okres bezodsetkowy na karcie kredytowejTo czas, w którym możesz korzystać z pieniędzy banku bez żadnych opłat (po warunkiem, że spłacisz zadłużenie w terminie podanym na wyciągu). Warto wiedzieć, ile on wynosi, w którym dniu się rozpoczyna, a także jakie jest oprocentowanie, jeśli nie spłacimy karty w okresie bezodsetkowym.

Dodatkowe informacje

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat kart kredytowych, polecam następujące źródła:

  • strona wybranego banku oraz tabela opłat i prowizji