Konto bankowe możesz założyć także bez wizyty w banku czy bez czekania na kuriera. Wniosek wypełnisz online, a umowę podpiszesz bez wychodzenia z domu. W zależności od banku, możesz to zrobić poprzez przelew weryfikacyjny czy biometrię („selfie”). Który bank ma takie opcje i jak to zrobić? Zapraszam po szczegóły!

Spis treści:

Ważna uwaga: bonusy za otwarcie konta są dostępne tylko wtedy, jeśli otwierasz konto ze strony promocyjnej (link znajdziesz w tym wpisie)

Zależy Ci na czasie i chcesz szybko mieć konto bankowe? Nie chcesz stać w kolejce w banku lub czekać na kuriera, który przywiezie Ci umowę do podpisania? Niektóre banki mają to wyjście. W tym artykule pokazuję, jak otworzyć konto bankowe online bez wychodzenia z domu. Poniżej przykłady banków, w których jest to możliwe.

I. Biometria (przez „selfie”)

BNP Paribas

Ranking kont: BNP Paribas

Opcję zdalnego otwarcia konta oferuje BNP Paribas. Wystarczy wypełnić formularz, zrobić zdjęcia dowodu osobistego oraz wykonać nagrania twarzy (system mówi krok po kroku, co należy wykonać). Po poprawnej weryfikacji tożsamości, bank wyśle kartę listownie.

Ponadto w aktualnej promocji do wzięcia jest premia 300 złszczegóły konta i promocji opisuję tutaj >


Pekao S.A.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pekao-3.jpg

Również Konto Przekorzystne w Banku Pekao otworzysz bez wychodzenia z domu – na „selfie”. Wystarczy, że masz przy sobie telefon z aparatem oraz dowód osobisty. W trakcie rejestracji należy zrobić zdjęcia swojego dowodu (z dwóch stron), a także sfotografować twarz. Przy otwieraniu konta za pomocą biometrii pamiętaj, by w pomieszczeniu było jasno i żeby wokół nie było innych osób.  Konto będzie aktywne jeszcze tego samego dnia, a kartę otrzymasz po kilku dniach pocztą.

Ponadto w aktualnej promocji do wzięcia są bonusy o łącznej wartości 300 zł.


Citi Handlowy

Konto bez wychodzenia z domu założysz również w Citi Handlowym. Podobnie jak w przypadku Pekao, zrobisz to „na selfie”. Podczas zakładania konta, bank poprosi Cię o zrobienie m.in. zdjęcia swojej twarzy, a także dowodu osobistego.

Dla nowych klientów bank przygotował ponadto premię 150 zł.


Bank Millennium

Również Konto 360 w Banku Millennium otworzysz zdalnie, na selfie. Aby to zrobić, musisz rozpocząć wypełnianie wniosku o konto z telefonu lub tabletu. W trakcie rejestracji zrób zdjęcia dowodu oraz kilka zdjęć twarzy zgodnie z instrukcją. Po wysłaniu wniosku bank zweryfikuje Twoją tożsamość i aktywuje konto nawet w kilkanaście minut. Kartę otrzymasz pocztą.

Dodatkowo po założeniu konta możesz otrzymać premię 250 zł. Szczegóły konta i promocji opisuję tu >


II. Przelew weryfikacyjny

Jak otworzyć konto przelewem weryfikacyjnym?

  • aby otworzyć konto przelewem weryfikacyjnym należy mieć konto w innym banku (listę banków znajdziesz poniżej). Ponadto powinno ono być założone w placówce lub przez kuriera
  • ważne, aby Twoje dane w dotychczasowym banku (w tym, z którego będziesz wysyłać przelew weryfikacyjny), były identyczne z danymi podanymi we wniosku o nowe konto
  • podczas zakładania nowego konta zostaniesz poproszony/a o zrobienie przelewu weryfikacyjnego (zwykle 1 zł) z dotychczasowego konta na nowo otwierany rachunek. Kwota ta jest oczywiście później zwracana

Gdzie można otworzyć konto przelewem weryfikacyjnym?

ING Bank Śląski

Przelewem weryfikacyjnym otworzysz również konto w ING Banku Śląskim. Aktualnie (stan na marzec 2021) opcja ta jest dostępna dla osób posiadających konta w Alior Banku, Banku Pocztowym, mBanku, Santander Banku Polska, Pekao S.A., Banku Millennium . Kartę otrzymasz po kilku dniach.

Do tego czeka na Ciebie premia 160 zł z nowym kontem. Analizę promocji konta Direct (dla osób od 26. roku życia) znajdziesz TU, natomiast w tym wpisie opisuję promocję konta Mobi dla osób poniżej 26. roku życia


Alior Bank

Także Konto Jakże Osobiste w Alior Banku otworzysz przelewem weryfikacyjnym z innego banku. Aktualnie (stan na marzec 2021), przelew weryfikacyjny możesz wysłać z następujących banków: Bank Pocztowy, Inbank, ING Bank Śląski, mBank, neoBANK, Nest Bank, Santader Bank Polska, Pekao S.A. Po założeniu konta, karta trafi do Ciebie pocztą.

Również Alior Bank przygotował bonusy dla nowych klientów sięgające nawet 720 zł. Czytaj więcej