Konto bankowe możesz założyć także bez wizyty w banku czy bez czekania na kuriera. Wniosek wypełnisz online, a umowę podpiszesz bez wychodzenia z domu. W zależności od banku, możesz to zrobić poprzez przelew weryfikacyjny lub biometrię (czyli „selfie”). Który bank ma takie opcje i jak to zrobić? Zapraszam po szczegóły!

Ważna uwaga: bonusy za otwarcie konta są dostępne tylko wtedy, jeśli otwierasz konto ze strony promocyjnej (link znajdziesz w tym wpisie)

Zależy Ci na czasie i chcesz szybko mieć konto bankowe? Nie chcesz stać w kolejce w banku lub czekać na kuriera, który przywiezie Ci umowę do podpisania? Niektóre banki mają to wyjście. W tym artykule pokazuję, jak otworzyć konto bankowe online bez wychodzenia z domu. Poniżej przykłady banków, w których jest to możliwe.

I. Biometria (przez „selfie”)

Pekao S.A.

Konto Przekorzystne w Banku Pekao otworzysz bez wychodzenia z domu – na „selfie”. Wystarczy, że masz przy sobie telefon z aparatem oraz dowód osobisty. W trakcie rejestracji należy zrobić zdjęcia swojego dowodu (z dwóch stron), a także sfotografować twarz. Przy otwieraniu konta za pomocą biometrii pamiętaj, by w pomieszczeniu było jasno i żeby wokół nie było innych osób.  Konto będzie aktywne jeszcze tego samego dnia, a kartę otrzymasz po kilku dniach pocztą.

Na dodatek czeka na Ciebie 150 zł premii z kontem założonym właśnie tą metodą, 2 proc. proc. na oszczędności i 100 zł za każdą poleconą osobę. Przeczytaj więcej o koncie i warunkach promocji


Bank Millennium

Konto 360 w Banku Millennium otworzysz zdalnie, na selfie. Aby to zrobić, musisz rozpocząć wypełnianie wniosku o konto z telefonu lub tabletu. W trakcie rejestracji zrób zdjęcia dowodu oraz kilka zdjęć twarzy zgodnie z instrukcją. Po wysłaniu wniosku bank zweryfikuje Twoją tożsamość i aktywuje konto nawet w kilkanaście minut. Kartę otrzymasz pocztą.

Ponadto z nowym kontem czeka na Ciebie 220 zł premii. Tutaj opisuję, jakie są warunki promocji.


II. Przelew weryfikacyjny

Jak otworzyć konto przelewem weryfikacyjnym?

  • aby otworzyć konto przelewem weryfikacyjnym należy mieć konto w innym banku (listę banków znajdziesz poniżej). Ponadto powinno ono być założone w placówce lub przez kuriera
  • ważne, aby Twoje dane w dotychczasowym banku (w tym, z którego będziesz wysyłać przelew weryfikacyjny), były identyczne z danymi podanymi we wniosku o nowe konto
  • podczas zakładania nowego konta zostaniesz poproszony/a o zrobienie przelewu weryfikacyjnego (zwykle 1 zł) z dotychczasowego konta na nowo otwierany rachunek. Kwota ta jest oczywiście później zwracana

Gdzie można otworzyć konto przelewem weryfikacyjnym?

ING Bank Śląski

Przelewem weryfikacyjnym otworzysz również konto w ING Banku Śląskim. Aktualnie opcja ta jest dostępna dla osób posiadających konta w Alior Banku, Banku Pekao, BNP Paribas Polska, mBanku i Santander Banku Polska. Kartę otrzymasz po kilku dniach.

Dodatkowo czeka na Ciebie 160 zł premii z nowym kontem Direct lub Mobi (to drugie jest dla osób do 26. roku życia).


Wpisz komentarz