Konto bankowe przez internet, bez wychodzenia z domu. Gdzie założyć online bez wizyty w banku i bez kuriera? Lista

Sprawdź, gdzie założyć konto bankowe przez internet – bez wizyty w banku czy bez czekania na kuriera. Wniosek wypełnisz online, a umowę podpiszesz bez wychodzenia z domu. W zależności od banku, tożsamość potwierdzisz robiąc selfie, przelew weryfikacyjny lub logując się na swojego konta w innym banku. Zapraszam do zapoznania się z przykładami!


Konto bankowe przez internet – gdzie założyć?

Dzięki poniższej liście sprawdzisz szybko, gdzie założyć konto bankowe przez internet. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zakładania konta osobistego w ten sposób, zapraszam do dalszej części tego artykułu.

Bank Pekao

Konto Przekorzystne na selfie. Premia 200 zł

Bank Millennium

Konto Millennium 360° przez internet (selfie lub logowanie do aktualnego banku). Premia 600 zł

mBank

eKonto do usług na selfie. Premia 650 zł

Santander Bank Polska

Konto Jakie Chcę przez internet na selfie. Premia 400 zł

Alior Bank

Konto Jakże Osobiste na przelew weryfikacyjny lub selfie. Premia 500 zł

BNP Paribas

Konto Otwarte na Ciebie na selfie. Premia 620 zł

ING Bank Śląski

Konto z Lwem na przelew weryfikacyjny lub selfie. Premia 500 zł

VeloBank

VeloKonto na selfie. Premia 600 zł

Nest Bank

Nest Konto na przelew weryfikacyjny lub przez wideorozmowę. Premia 600 zł

Citibank

CitiKonto na selfie. Premia 300 zł


Chcesz dowiedzieć się więcej, zanim zdecydujesz się założyć konto bankowe online? Poniżej znajdziesz dodatkowe informacje, a także linki do opisów promocji. Dzięki nim, odpowiedź na pytanie, w jakim banku założyć konto, powinna być łatwiejsza.


Bank Pekao – konto na selfie

Konto przez internet – Bank Pekao – otwórz online

Konto Przekorzystne w Banku Pekao otworzysz w 100% online. Zrobisz to przez internet wypełniając wniosek na tej stronie bankowej. Do dyspozycji masz metodę na selfie.

 • otwierając konto na selfie w Banku Pekao zrób zdjęcia swojej twarzy oraz dowodu (z dwóch stron). Kartę otrzymasz pocztą. Otwartym za pomocą biometrii kontem będziesz mógł od razu wykonywać / otrzymywać przelewy standardowe. Jak dowiedziałem się na infolinii, przelewy natychmiastowe oraz przelewy na telefon będzie można robić / otrzymywać do 2 dni roboczych od założenia konta. W przypadku konta bankowego w Pekao otwartego na selfie obowiązują limity wysyłanych przelewów (3 tys. zł dziennie i 20 tys. zł miesięcznie). Aby je zlikwidować, należy udać się do placówki.

Aktualna promocja: premia 200 zł z Kontem Przekorzystnym w Banku Pekao


Bank Millennium – konto na selfie lub online

Konto przez internet – Bank Millennium – otwórz online

Konto Millennium 360° w Banku Millennium otworzysz przez internet wypełniając wniosek na tej stronie bankowej. Do wyboru masz dwie opcje: logowanie do aktualnego banku lub selfie

 • pierwsza metoda to otwarcie konta online dzięki potwierdzeniu tożsamości logowaniem na własne konto w innym banku. Z tej opcji możesz skorzystać, jeśli masz konta osobiste w następujących bankach: PKO BP, ING, Alior Bank, Santander Bank Polska, mBank, Bank Pekao, BNP Paribas, Credit Agricole, VeloBank (stan na kwiecień 2024)
 • drugą metodą jest otwarcie konta na selfie. Aby to zrobić, musisz rozpocząć wypełnianie wniosku o konto z telefonu lub tabletu. W trakcie rejestracji zrób zdjęcia dowodu oraz kilka zdjęć twarzy zgodnie z instrukcją. Kartę otrzymasz pocztą. Istotne: tymczasowy limit transakcji wychodzących dla konta otwartego metodą na selfie wynosi 5000 zł miesięcznie. W ciągu 90 dni udaj się do oddziału, by potwierdzić swoje dane i samodzielnie ustalać limity. Takiego wymogu nie ma w przypadku konta otwartego inną drogą (np. online czy przez kuriera)

Aktualna promocja: premia 600 zł z kontem w Banku Millennium


mBank – konto na selfie lub e-dowód

Konto przez internet – mBank – otwórz online

eKonto do usług w mBanku założysz przez internet na dwa sposoby: przez e-dowód lub selfie

 • aby założyć konto bankowe na selfie, wejdź na tę stronę banku, wypełnij formularz i pobierz aplikację mBanku (zrób to z telefonu). W następnych krokach zrób zdjęcia swojego dowodu oraz twarzy i postępuj zgodnie z dalszymi instrukcjami. Według mBanku, konto będzie aktywne najpóźniej w kolejnym dniu roboczym (ale zwykle dzieje się to szybciej). Z informacji uzyskanych w banku, w przypadku tak otwartego konta – do czasu wizyty w placówce i pełnej identyfikacji – rachunek będzie miał kilka ograniczeń. Są limity na transakcje (np. dzienny limit w serwisie transakcyjnym to 10 tys. zł), brak możliwości zdalnego podpisywania umów o kolejne produkty (np. kredyty) czy brak opcji złożenia wniosku o dostęp do ePUAPu, 500+ i 300+
 • drugą metodą jest zdalne otwarcie konta na e-dowód. Aby to zrobić, wypełnij wniosek na tej stronie mBanku i w sekcji „Jak chcesz wprowadzić i potwierdzić swoje dane?” wybierz: „Automatycznie przez e-dowód”. Następnie otwórz aplikację mobilną eDO App (jeśli jej nie masz, to ją wcześniej ściągnij), zeskanuj lub przepisz kod widoczny na stronie mBanku, potwierdź operację, a potem zeskanuj swój dowód. Jak informuje mBank, konto będzie uruchomione natychmiast po akceptacji umowy. Tu również – do czasu wizyty w banku – należy liczyć się z ograniczeniami przy dużych transakcjach i niektórych funkcjonalnościach.

Aktualna promocja: premia 650 zł z kontem osobistym w mBanku


Santander Bank Polska – konto na selfie

Konto online założysz również w Santander Banku. Zrobisz to po wejściu na tę stronę, a swoją tożsamość potwierdzisz robiąc selfie.

 • podczas zakładania Konta Santander przez internet, bank poprosi cię o zrobienie zdjęcia twarzy, dowodu osobistego, a także wykonanie wskazanego gestu (może to być np. kiwnięcie głową)

Aktualna promocja: premia pieniężna 600 zł + 100 zł na zakupy z kontem w Santander Banku


Alior Bank – konto na selfie lub przelew weryfikacyjny

Konto przez internet – Alior Bank – otwórz online

Zakładanie konta bankowego przez internet umożliwia również Alior Bank. Konto Jakże Osobiste otworzysz na selfie lub przelew weryfikacyjny.

 • aby otworzyć konto osobiste na selfie w Alior Banku, wypełnij wniosek na tej stronie, a w kolejnym kroku wybierz opcję „Aplikacja mobilna”. Skorzystaj z udostępnionego tam linka, pobierz aplikację Alior Mobile, a potem potwierdź tożsamość na swoim urządzeniu mobilnym. Aby to zrobić, wystarczy że zrobisz zdjęcie swojego dowodu osobistego oraz nagrasz głos i twarz (postępuj wg komunikatów w aplikacji mobilnej). Założone w ten sposób konto posiada limit miesięcznych transakcji wychodzących do 60 tysięcy złotych (możesz go wyłączyć w placówce)
 • drugą metodą jest otwarcie konta przelewem weryfikacyjnym z innego banku. Aby to zrobić, wypełnij wniosek na tej stronie, a następnie skorzystaj z opcji „Wniosek internetowy”. W kolejnym kroku zostaniesz przekierowany na stronę logowania twojego obecnego banku, z którego możesz wysłać przelew weryfikacyjny

Aktualna promocja: 500 zł dla zakładających konto w Alior Banku


BNP Paribas – konto na selfie

Konto przez internet – BNP Paribas – otwórz online

Również Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas otworzysz przez internet. Zrobisz to wypełniając wniosek na tej stronie, a metodą potwierdzenia tożsamości jest selfie.

 • podczas zakładania konta na selfie w BNP Paribas zrób 3 nagrania (system podaje instrukcje) oraz zrób zdjęcia dowodu. Jak dowiedziałem się na infolinii, konto założone w ten sposób jest niemal w pełni funkcjonalne i wszystkie dyspozycje niezbędne do codziennego prowadzenia konta są odblokowane. Warto jednak wiedzieć, że może się zdarzyć, iż jakaś bardziej zaawansowana dyspozycja nie będzie dostępna i będzie konieczna jednorazowa wizyta w oddziale w celu potwierdzenia tożsamości

Aktualna promocja: premia 620 zł z kontem w BNP Paribas


ING Bank Śląski – konto na przelew weryfikacyjny lub selfie

Konto przez internet – ING Bank Śląski – otwórz online

Zdalną metodę otwarcia konta Direct i Mobi oferuje również ING Bank Śląski. Do wyboru masz dwie metody: selfie lub przelew weryfikacyjny

 • jedną z metod jest otwarcie konta na selfie. Zrobisz to klikając w ten link, a następnie pobierając aplikację z Google Play lub App Store. Podczas procesu zrób zdjęcia swojej twarzy oraz dowodu (z dwóch stron). Jak dowiedziałem się na infolinii, również w tym przypadku z konta będzie można korzystać aktywnie, ale do czasu wizyty w oddziale nie będą dostępne niektóre funkcje – np. możliwość założenia profilu zaufanego
 • jeśli otwierasz konto osobiste robiąc przelew weryfikacyjny, wypełnij wniosek na tej stronie ING. Opcja takiego potwierdzenia tożsamości jest możliwa, jeśli masz konta w następujących bankach (stan na kwiecień 2024): Alior Bank, Bank Millennium, Bank Pekao, Bank Pocztowy, mBank, Santander Bank Polska. Podczas wypełniania wniosku w ING uzupełnij dane i zrób przelew na 1 zł z dotychczasowego konta. Po potwierdzeniu danych ING zwróci tę kwotę. Pamiętaj, że musisz być jedynym posiadaczem konta. Ważne, aby dane w dotychczasowym banku (w tym, z którego będziesz wysyłać przelew weryfikacyjny), były identyczne z danymi podanymi we wniosku o nowe konto. Jak dowiedziałem się w banku, z konta będzie można korzystać aktywnie, ale do czasu wizyty w oddziale nie będą dostępne niektóre funkcje – np. możliwość założenia profilu zaufanego (czytaj więcej: jak założyć konto osobiste w ING Banku)

Aktualna promocja: 500 zł z kontem w ING Banku Śląskim


VeloBank – konto na selfie

Konto przez internet otworzysz również w VeloBanku. Wniosek o VeloKonto wypełnisz na tej stronie banku, a tożsamość potwierdzisz robiąc selfie

 • podczas zakładania konta na selfie, VeloBank poprosi cię o dowód osobisty oraz nagranie twarzy przy odpowiednim oświetleniu. Informację o aktywacji konta otrzymasz smsem, a dane go logowania mailem. Bank wyślę również do ciebie kartę.

Aktualna promocja: premia 600 zł + 50 zł za kod polecający


Nest Bank – konto na przelew weryfikacyjny lub przez wideorozmowę

Konto przez internet – Nest Bank – otwórz online

Konto osobiste w Nest Banku otworzysz online wypełniając wniosek na tej stronie bankowej. Do wyboru masz dwie opcje: wideorozmowa lub przelew weryfikacyjny.

 • pierwszą metodą jest otwarcie konta podczas wideorozmowy z pracownikiem banku. W tym celu wypełnij wniosek na stronie banku, a w następnym kroku połącz się z konsultantem za pośrednictwem komputera. Musisz mieć przy sobie dowód osobisty i telefon. Jak informuje bank, założone w ten sposób konto będzie w pełni funkcjonalne.
 • drugą metodą jest założenie konta poprzez przelew weryfikacyjny z twojego konta w innym banku. W tym celu wypełnij wniosek na stronie Nest Banku, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami. Przelew weryfikacyjny jest możliwy z następujących banków: Alior Bank, Bank Pekao, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank (stan na kwiecień 2024 r). Jeśli planujesz składać wniosek w programach „Rodzina 500+” lub „Dobry start” to bank poleca otworzyć konto przez wideorozmowę (konta otwarte za pomocą przelewu weryfikacyjnego nie mają tej opcji)

Aktualna promocja: do 600 zł za zakupy w Biedronce i Lidlu


Citibank – konto na selfie

Konto przez internet – Citibank – otwórz online

Zdalne otwarcie CitiKonta oferuje również Citibank. Zrobisz to wypełniając wniosek na tej stronie banku, a metodą potwierdzenia tożsamości jest selfie.

 • podczas zakładania konta na selfie w Citibanku zrób zdjęcie dowodu i twarzy. Jak dowiedziałem się w banku, założone za pomocą biometrii konto będzie w pełni funkcjonalne. Kartę otrzymasz pocztą.

Aktualna promocja: 300 zł dla zakładających konto w Citibanku


Konto bankowe przez internet – warto wiedzieć

Jak się przekonałeś z powyższych przykładów, konto online możesz założyć w dużej liczbie banków. W większości przypadków otwarte w ten sposób konto bankowe będzie aktywne niemal od zaraz i będziesz mógł korzystać z bankowości internetowej.

Podczas zakładania konta bankowego online, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę wybierając poszczególne metody weryfikacji.

Konto na przelew weryfikacyjny – o czym pamiętać?

Przelew weryfikacyjny musisz zlecić z konta indywidualnego (nie może być rachunkiem wspólnym). Listę akceptowalnych banków sprawdzisz w banku, w którym zamierzasz założyć konto osobiste.

Ważne też, aby twoje dane w dotychczasowym banku (w tym, z którego będziesz wysyłać przelew weryfikacyjny), były identyczne z danymi podanymi we wniosku o nowe konto bankowe. Chodzi nie tylko o tak podstawowe kwestie jak miejsce zamieszkania czy numer i seria dowodu osobistego, ale też mniej oczywiste – np. drugie imię.

W trakcie zakładania nowego konta zostaniesz poproszony o wykonanie przelewu weryfikacyjnego (zwykle 1 zł) z dotychczasowego konta osobistego na nowo otwierany rachunek. Kwota ta jest oczywiście później zwracana.

Konto na selfie – co warto wiedzieć?

Jeśli zdecydujesz się na otwieranie konta na selfie, pamiętaj, by w pomieszczeniu było jasno i aby wokół nie było innych osób. Przed rozpoczęciem procesu przygotuj swój dowód osobisty, a potem postępuj według wskazówek podawanych bez bank.


SPRAWDŹ TEŻ:

Promocje bankowe


Decydujesz się na skorzystanie z oferty? Będę wdzięczny, jeśli skorzystasz z linków / kodów umieszczonych w tym artykule. Dzięki temu mogę otrzymać za to wynagrodzenie, co będzie miłą rekompensatą za czas poświęcony w wyszukiwanie i opisywanie różnego rodzaju promocji i produktów