fbpx

Konto bankowe przez internet, bez wychodzenia z domu. Gdzie założyć online bez wizyty w banku i bez kuriera? Sposoby

Z tego tekstu dowiesz się, gdzie założyć konto bankowe przez internet – bez wizyty w banku czy bez czekania na kuriera. Wniosek wypełnisz online, a umowę podpiszesz online bez wychodzenia z domu. W zależności od banku, tożsamość potwierdzisz robiąc selfie, przelew weryfikacyjny lub logując się na swojego konta w innym banku. Zapraszam do zapoznania się z przykładami!

Warto wiedzieć: Banki oferują często premie pieniężne dla nowych klientów. Otrzymasz je składając wniosek tylko ze stron promocyjnych (podaję w tym tekście)


Bank Millennium – konto na selfie lub online

Konto przez internet – Bank Millennium – otwórz online

Konto Millennium 360° w Banku Millennium otworzysz przez internet wypełniając wniosek na tej stronie bankowej. Do wyboru masz dwie opcje: online lub selfie.

  • otwarcie konta drogą online polega na potwierdzeniu tożsamości logowaniem na własne konto w innym banku. Z tej opcji możesz skorzystać, jeśli masz konta w następujących bankach: PKO BP, ING Bank Śląski, Alior Bank, Santander Bank Polska, mBank, Bank Pekao, BNP Paribas, Credit Agricole, Getin Bank (stan na maj 2022 r.)
  • drugą metodą jest otwarcie konta na selfie. Aby to zrobić, musisz rozpocząć wypełnianie wniosku o konto z telefonu lub tabletu. W trakcie rejestracji zrób zdjęcia dowodu oraz kilka zdjęć twarzy zgodnie z instrukcją. Kartę otrzymasz pocztą. Istotne: tymczasowy limit transakcji wychodzących dla konta otwartego metodą na selfie wynosi 5000 zł miesięcznie. W ciągu 90 dni udaj się do oddziału, by potwierdzić swoje dane i samodzielnie ustalać limity. Takiego wymogu nie ma w przypadku konta otwartego inną drogą (np. online czy przez kuriera)

Aktualna promocja: 360 zł premii dla otwierających konto w Banku Millennium


Bank Pekao – konto na selfie

Konto przez internet – Bank Pekao – otwórz online

Również Konto Przekorzystne w Banku Pekao otworzysz przez internet. Zrobisz to wypełniając wniosek na tej stronie bankowej. Do dyspozycji masz metodę na selfie.

  • otwierając konto na selfie w Banku Pekao zrób zdjęcia swojej twarzy oraz dowodu (z dwóch stron). Kartę otrzymasz pocztą. Otwartym za pomocą biometrii kontem będziesz mógł od razu wykonywać / otrzymywać przelewy standardowe. Jak dowiedziałem się na infolinii, przelewy natychmiastowe oraz przelewy na telefon będzie można robić / otrzymywać do 2 dni roboczych od założenia konta. W przypadku konta otwartego na selfie obowiązują limity wysyłanych przelewów (3 tys. zł dziennie i 20 tys. zł miesięcznie). Aby je zlikwidować, należy udać się do placówki.

Aktualna promocja: 200 zł premii dla otwierających konto w Banku Pekao.


ING Bank Śląski – konto na przelew weryfikacyjny lub selfie

Konto przez internet – ING Bank Śląski – otwórz online

Zdalna metodę otwarcia konta Direct i Mobi oferuje również ING Bank Śląski. Do wyboru masz dwie metody: przelew weryfikacyjny lub selfie.

  • jeśli otwierasz konto robiąc przelew weryfikacyjny, wypełnij wniosek na tych stronach ING: konto Direct (dla osób powyżej 26. roku życia) lub konto Mobi (dla osób poniżej 26. roku życia). Opcja takiego potwierdzenia tożsamości jest możliwa, jeśli masz konta w następujących bankach (stan na maj 2022): Alior Bank, Bank Millennium, Bank Pekao, Bank Pocztowy, mBank, Santander Bank Polska. Podczas wypełniania wniosku w ING uzupełnij dane i zrób przelew na 1 zł z dotychczasowego konta. Po potwierdzeniu danych ING zwróci tę kwotę. Pamiętaj, że musisz być jedynym posiadaczem konta. Ważne, aby dane w dotychczasowym banku (w tym, z którego będziesz wysyłać przelew weryfikacyjny), były identyczne z danymi podanymi we wniosku o nowe konto. Jak dowiedziałem się w banku, z konta będzie można korzystać aktywnie, ale do czasu wizyty w oddziale nie będą dostępne niektóre funkcje – np. możliwość założenia profilu zaufanego
  • drugą metodą jest otwarcie konta na selfie. Zrobisz to jednak tylko poprzez aplikację mobilną, dlatego musisz ją najpierw ściągnąć z Google Play lub App Store. Podczas procesu zrób zdjęcia swojej twarzy oraz dowodu (z dwóch stron). Jak dowiedziałem się na infolinii, również w tym przypadku z konta będzie można korzystać aktywnie, ale do czasu wizyty w oddziale nie będą dostępne niektóre funkcje – np. możliwość założenia profilu zaufanego

Aktualna promocja: 200 zł w gotówce z kontem Direct lub kontem Mobi


BNP Paribas – konto na selfie

Konto przez internet – BNP Paribas – otwórz online

Również Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas otworzysz przez internet. Zrobisz to wypełniając wniosek na tej stronie, a metodą potwierdzenia tożsamości jest selfie.

  • podczas zakładania konta na selfie w BNP Paribas zrób 3 nagrania (system podaje instrukcje) oraz zrób zdjęcia dowodu. Jak usłyszałem na infolinii, założone w ten sposób konto będzie w pełni funkcjonalne. Kartę otrzymasz pocztą.

Aktualna promocja: 450 zł dla otwierających konto w BNP Paribas


Alior Bank – konto na przelew weryfikacyjny

Konto przez internet – Alior Bank – otwórz online

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku również otworzysz zdalnie. Zrobisz to na przelew weryfikacyjny wypełniając wniosek na tej stronie banku.

  • otwierając konto taką metodą, zostaniesz przekierowany na stronę logowania twojego obecnego banku, z którego możesz wysłać przelew weryfikacyjny. Jak dowiedziałem się na infolinii, jeśli twojego banku nie będzie na liście, będziesz mógł zlecić przelew weryfikujący na 1 zł z dowolnego banku.

Aktualna promocja: 400 zł w gotówce dla otwierających konto w Alior Banku


Citibank – konto na selfie

Konto przez internet – Citibank – otwórz online

Zdalne otwarcie CitiKonta oferuje również Citibank. Zrobisz to wypełniając wniosek na tej stronie banku, a metodą potwierdzenia tożsamości jest selfie.

  • podczas zakładania konta na selfie w Citibanku zrób zdjęcie dowodu i twarzy. Jak dowiedziałem się w banku, założone za pomocą biometrii konto będzie w pełni funkcjonalne. Kartę otrzymasz pocztą.

Aktualna promocja: 270 zł w gotówce dla otwierających konto w Citibanku


Nest Bank – konto na przelew weryfikacyjny lub przez wideorozmowę

Konto osobiste w Nest Banku otworzysz online wypełniając wniosek na tej stronie bankowej. Do wyboru masz dwie opcje: wideorozmowa lub przelew weryfikacyjny.

  • pierwszą metodą jest otwarcie konta podczas wideorozmowy z pracownikiem Nest Banku. W tym celu wypełnij wniosek na stronie banku, a w następnym kroku połącz się z konsultantem za pośrednictwem komputera. Musisz mieć przy sobie dowód osobisty i telefon. Jak informuje bank, założone w ten sposób konto będzie w pełni funkcjonalne.
  • drugą metodą jest założenie konta poprzez przelew weryfikacyjny z twojego konta w innym banku. W tym celu wypełnij wniosek na stronie Nest Banku, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami. Przelew weryfikacyjny jest możliwy z następujących banków: Alior Bank, Bank Pekao, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank (stan na maj 2022 r). Jeśli planujesz składać wniosek w programach „Rodzina 500+” lub „Dobry start” to bank poleca założyć konto przez wideorozmowę (konta otwarte za pomocą przelewu weryfikacyjnego nie mają tej opcji).

Konto bankowe przez internet – warto wiedzieć

Konto na przelew weryfikacyjny – o czym pamiętać?

Przelew weryfikacyjny musisz zlecić z konta indywidualnego (nie może być rachunkiem wspólnym). Listę akceptowalnych banków sprawdzisz w banku, w którym zamierzasz założyć konto.

Ważne też, aby twoje dane w dotychczasowym banku (w tym, z którego będziesz wysyłać przelew weryfikacyjny), były identyczne z danymi podanymi we wniosku o nowe konto. Chodzi nie tylko o tak podstawowe kwestie jak miejsce zamieszkania czy numer i seria dowodu osobistego, ale też mniej oczywiste – np. drugie imię.

W trakcie zakładania nowego konta zostaniesz poproszony o wykonanie przelewu weryfikacyjnego (zwykle 1 zł) z dotychczasowego konta na nowo otwierany rachunek. Kwota ta jest oczywiście później zwracana.

Konto na selfie – co warto wiedzieć?

Jeśli otwierasz konto na selfie, pamiętaj, by w pomieszczeniu było jasno i aby wokół nie było innych osób. Przed rozpoczęciem procesu przygotuj swój dowód osobisty.