Konto Direct w ING Banku Śląskim. Czy warto? Moja recenzja

Czy warto założyć konto osobiste Direct w ING Banku Śląskim? W tym wpisie przybliżę charakterystykę tego rachunku, która być pomoże ci w odpowiedzi na to pytanie. Wskażę tu zalety i wady konta, a także podpowiem, jak otworzyć rachunek w promocji z premią. Zapraszam!

AKTUALNA PROMOCJA: Premia 500 zł po otwarciu konta Direct w ING Banku Śląskim

Jak założyć konto w ING?

Konto osobiste Direct w ING Banku Śląskim z Otwartym Kontem Oszczędnościowym możesz założyć na kilka sposobów – również przez internet bez wychodzenia z domu.

Podczas wypełniania wniosku o konto Direct, będziesz mieć do wyboru następujące sposoby potwierdzenia tożsamości:

Jak założyć konto Direct w ING Banku
Konto w ING możesz założyć na kilka sposobów

Przelew weryfikacyjny z innego banku

Aby założyć konto tą metodą, złóż wniosek na tej stronie portalu ING Bank Śląski i wybierz opcję potwierdzenia tożsamości za pomocą przelewu weryfikacyjnego z innego banku. Opcja ta zadziała, jeśli masz konto osobiste w następujących bankach: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Pekao, Bank Pocztowy, mBank, Santander Bank Polska. Podczas wypełniania formularza wpisz takie same dane, jakie masz podane w innym banku (upewnij się, czy np. nie masz różnego adresu lub innego zapisu nazwiska), dołącz zdjęcia dowodu osobistego, a także zrób przelew na 1 zł (potem otrzymasz zwrot). Pamiętaj, że konto osobiste, z którego będziesz robić przelew weryfikacyjny, nie może mieć współwłaścicieli.

Kurier

Wypełnij formularz o konto osobiste na tej stronie, dołącz zdjęcia dowodu i wybierz opcję potwierdzenia tożsamości podczas wizyty kuriera (wcześniej powinien do ciebie zadzwonić, aby potwierdzić datę i miejsce spotkania). Miej przy sobie dowód osobisty. Po spotkaniu z kurierem, ING Bank Śląski aktywuje twoje konto.

Placówka (miejsce spotkań)

Przejdź do strony ING, złóż wniosek o konto Direct, a potem pójdź do placówki, gdzie potwierdzisz swoją tożsamość. Pamiętaj o zabraniu ze sobą dowodu osobistego i telefonu. Dzięki temu, że wypełnisz wniosek online, mniej czasu spędzisz w placówce, ponieważ bank będzie miał już wszystkie dane w systemie.

Selfie

Aby założyć konto na selfie, pobierz aplikację Moje ING Mobile z Google Play lub App Store, następnie kliknij w przycisk „Załóż konto bankowe”. Podczas procesu zrób zdjęcia swojej twarzy oraz dowodu (z dwóch stron)

Warto wiedzieć. Jak informuje bank, otwarcie konta zdalną metodą (przelewem z innego banku i na selfie) wiążą się z ograniczeniami w niektórych funkcjach w bankowości internetowej. Mowa tu m.in. o zakładaniu profilu zaufanego czy możliwości składania wniosków 500 i 300+. Aby odblokować te funkcje wystarczy odwiedzić dowolną placówkę ING z dowodem i potwierdzić tożsamość. Takiego wymogu nie ma, jeśli podczas wypełniania wniosku o konto wybrałeś opcję kuriera lub placówki.


Promocja konta w ING z premią

Do 27 czerwca 2024 roku trwa promocja z premią 500 zł dla osób, które założą konto Direct z kartą w ING Banku Śląskim i spełnią warunki aktywności.

O szczegółach promocji konta ING przeczytasz w tym wpisie:


ING – konto osobiste Direct – opłaty

Konto osobiste Direct sprawdzi się szczególne u tych osób, które większość operacji robią przez internet. Oto najważniejsze pozycje z cennika:

 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł lub 10 zł miesięcznie za kartę VISA. Opłata 10 zł nie będzie pobrana, jeśli w danym okresie rozliczeniowym zapłacisz łącznie co najmniej 300 zł (lub 200 zł jeśli masz 18-26 lat)

Warto wiedzieć: okres rozliczeniowy w ING Banku Śląskim trwa od 29 dnia miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca

 • 0 zł za wypłatę kartą w bankomatach ING Banku Śląskiego i Planet Cash (10 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów)
 • 0 zł za wypłaty gotówki BLIKiem z bankomatów ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash
 • 0 zł za pierwszą wypłatę BLIKiem w miesiącu rozliczeniowym z pozostałych bankomatów (5 zł za każdą kolejną)
 • 10 zł za wypłatę i wpłatę gotówki w placówce ING
 • 0 zł za wpłatę gotówki we wpłatomatach ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash
 • 0 zł za zwykłe krajowe przelewy przez internet w złotych
 • 9 zł za zwykłe przelewy zlecane w oddziale banku

Jeśli chcesz sprawdzić pozostałe opłaty, kliknij w poniższy link i przejdź na stronę nr 7 z tabelą (kolumna „Konto z Lwem Direct”):

Tabela opłat i prowizji


Czy warto założyć konto w ING?

W związku z tym, że opisuję promocje bankowe i sam aktywnie z nich korzystam, posiadam (lub posiadałem) rachunki osobiste w większości polskich banków. 

Uważam, że konto ING jest w czołówce. Szczególnie warto tu wyróżnić nowoczesną i wygodną bankowość internetową – serwis transakcyjny oraz aplikację mobilną Moje ING, która zbiera wysokie noty w różnego rodzaju rankingach, jak i wśród użytkowników w Google Play / App Store.

Oto moim zdaniem najciekawsze funkcje:

Szeroka gama płatności mobilnych

 • BLIK (w tym przelewy na telefon)
 • Visa Mobile
 • Apple Pay
 • Google Pay
 • Garmin Pay
 • Visa zbliżeniowa w telefonie

A także możliwość szybkiego płacenia za:

 • parkingi
 • autostrady
 • bilety komunikacyjne
 • doładowania telefonu
 • gry i multimedia (np. Google Play, Spotify, Xbox)

Kody rabatowe dla klientów ING

Posiadając konto w ING, możesz wykorzystać udostępnione kody rabatowe pogrupowane w następujących kategoriach: Kursy i szkolenia, Dom i wyposażenie, Elektronika, Zdrowie i uroda, Moda, Zakupy codzienne i usługi, Turystyka i rekreacja.

Kody rabatowe ING pogrupowane są w kilku kategoriach
Kody rabatowe ING pogrupowane są w kilku kategoriach

Aby sprawdzić aktualnie dostępne kody zniżkowe, zaloguj się do bankowości internetowej (serwis www lub aplikacja mobilna) i wybierz: Oferta ING – Moje rabaty – Kody rabatowe

Warto zaglądać na bieżąco do tej zakładki, bo na bieżąco pojawiają się ciekawe oferty. Przykłady (ta lista może się zmieniać w czasie): kod rabatowy do Media Expert (- 25 zł lub – 50 zł), zwrot 4% wartości rezerwacji na Booking.com opłaconej kartą ING, -35% na wybrane produkty AGD Philips, 15% zniżki na przejazdy FlixBus czy rabat 10% na laptopy Asus

Automatyczne odkładanie pieniędzy

Płacąc kartą lub robiąc przelew możesz regularnie, małymi krokami, oszczędzać pieniądze na bezpłatnym, oprocentowanym rachunku Smart Saver (aktualne oprocentowanie sprawdzisz w aplikacji lub serwisie transakcyjnym).

Możesz wybrać dwie metody odkładania środków. Pierwsza to zaokrąglanie kwoty transakcji do 5 zł lub 10 zł (przykład: jeśli wybierzesz zaokrąglenie do 10 zł i zrobisz transakcję na 13 zł, wtedy z twojego konta osobistego na konto Smart Saver odłoży się 7 zł). Druga opcja to procent od kwoty transakcji – od 1% do 10% (przykład: jeśli wybierzesz 5% i wykonasz transakcję na 50 zł, wtedy z twojego konta osobistego na rachunek Smart Saver odłoży się 2,5 zł).

Kontrola finansów

Otrzymujesz moduł do analizy wydatków (wykres, na którym widzisz, ile i na co wydajesz) i planowania budżetu.

Weryfikacja behawioralna

Weryfikacja behawioralna to ciekawa opcja na zabezpieczenie pieniędzy przed oszustami. Ta bezpłatna funkcja działa na komputerze oraz aplikacji mobilnej z systemem Android. Jej włączenie ma zapobiec kradzieży pieniędzy w sytuacji, gdy oszuści wyłudzą twoje dane i zalogują na konto.

Gdy aktywujesz tę funkcję, bank – na podstawie twoich zachowań w Moim ING – zbuduje twój profil behawioralny. Jeśli w pewnym momencie system wykryje niepokojące zachowanie, różniące się z twoim dotychczasowym, uruchomi dodatkowe zabezpieczenia (np. na dodatkową autoryzację).

Weryfikacja behawioralna w ING
Szczegółowy opis w serwisie ING Banku Śląskiego nt. weryfikacji behawioralnej


Czy są wady?

Dla osób, które wolą tradycyjną bankowość, wadą mogą być opłaty za transakcje wykonywane w placówkach ING. Mam tu na myśli np. opłatę za przelew zlecony w oddziale (10 zł) czy prowizję za wypłaty / wpłaty gotówki w placówce (9 zł).

Jeśli natomiast zamówisz kartę do konta, pamiętaj, aby w okresie rozliczeniowym zapłacić ją na co najmniej 300 zł (lub 200 zł jeśli masz 18-26 lat). W przeciwnym razie bank pobierze opłatę 7 zł. Jeśli więc nie robisz wiele transakcji kartą (albo na małe kwoty), weź to pod uwagę.