PKO BP: Konto Za Zero ma lepsze warunki. Sprawdź jak założyć lub przekształcić aktualne konto

Konto za Zero w PKO BP ma nowe, moim zdaniem lepsze warunki prowadzenia. Pojawiły się m.in. darmowe wypłaty BLIK-iem ze wszystkich bankomatów w Polsce, a także łatwiejsze warunki, aby anulować miesięczną opłatę za kartę. Jak założyć Konto za Zero w PKO BP? A jeśli już je masz, to jak je przekształcić i mieć lepsze warunki? Zapraszam po informacje.

PKO Konto Za Zero: warunki

Konto Za Zero w PKO BP ma następujące parametry:

 • darmowe prowadzenie
 • 0 zł za wypłaty BLIK-iem z bankomatów wszystkich banków w Polsce. W dalszej części artykułu dowiesz się, jak wypłacać BLIK-iem
 • brak opłat za kartę debetową. Wystarczy, że w okresie rozliczeniowym karty, zrobisz nią lub BLIK-iem co najmniej 5 płatności bezgotówkowych na dowolne kwoty (z wyjątkiem przelewów). W przypadku braku 5 transakcji, opłata wynosi 10 zł. Okres rozliczeniowy znajdziesz np. na umowie
 • 0 zł za wypłaty kartą ze wszystkich bankomatów za granicą

Tutaj jest kilka kwestii. Po pierwsze niektóre zagraniczne bankomaty mają „wbudowaną” prowizję operatora maszyny – przed zaakceptowaniem transakcji powinna pojawić się taka informacja. Po drugie: PKO BP co prawda nie pobierze prowizji za wypłatę, ale jeśli nie masz konta walutowego w wypłacanej walucie, wtedy zostanie naliczona prowizja za przewalutowanie (zarówno w przypadku wypłaty kartą lub płatności bezgotówkowej w terminalu). Wynosi ona 3,5%. Aby uniknąć opłaty, należy otworzyć konto walutowe w PKO BP z darmowym prowadzeniem.

Oprócz tego, konto w PKO BP zachęca bardzo dobrze ocenianą aplikacją IKO. Obsługuje ona BLIK, Apple Pay i płatności zbliżeniowe HCE dla Androida (niestety Google Pay brak). W aplikacji są również m.in. powiadomienia push o wpływach na konto (i innych zdarzeniach, które sobie ustawisz), a także możliwość kupowania biletów komunikacyjnych czy płacenie za parkowanie.

Dokument dotyczący opłat Konta za Zero znajduje się tutaj. Jak zobaczysz, przelewy lepiej robić samodzielnie w internecie, a pieniądze wpłacać we wpłatomatach. Dzięki temu zrobisz to za darmo. Wykonanie tych transakcji w oddziale to koszt 10 zł.

Jak otworzyć Konto za Zero w PKO BP

Jeśli nie masz jeszcze Konta za Zero, możesz je otworzyć w dowolnym oddziale lub – jeśli nie chcesz stać w kolejkach – złożyć wniosek przez internet. Wtedy bank wyśle do Ciebie kuriera z umową.

Co istotne, na etapie wypełniania wniosku online, możesz wybrać, czy chcesz indywidualne czy też wspólne konto bankowe (więcej na temat tego drugiego rodzaju rachunku przeczytasz tutaj: https://ciekawostkifinansowe.pl/wspolne-konto-bankowe-przez-internet-gdzie-zalozyc-online/)

Jak przekształcić Konto za Zero i mieć nowe warunki

Jeśli masz już Konto za Zero to możesz je bezpłatnie przekształcić w serwisie transakcyjnym i mieć warunki, które opisałem powyżej. Wymaga to tylko kilku kliknięć. Warto jednak wcześniej porównać nową tabelę opłat i prowizji z tą, która dotyczy Twojego konta. Na tej stronie znajdziesz wszystkie cenniki – w tym te archiwalne, które dotyczą kont otwieranych w różnych okresach.

Aby przekształcić konto, zrób następujące kroki:

 • w internetowym serwisie transakcyjnym banku wejdź w sekcję „Rachunki”
 • przy nazwie swojego konta kliknij w trzy kropeczki:
Jak przekształcić Konto za Zero
 • po kliknięciu w trzy kropeczki rozwinie się lista. Powinna znaleźć się na niej opcja „Zmień rodzaj konta”
 • po kliknięciu otrzymasz pytanie, czy chcesz również nową kartę (ale nie jest to konieczne, możesz pozostać przy dotychczasowej)
 • w kolejnym kroku wybierz rodzaj konta (Konto Za Zero jest na dole)
 • zatwierdź zmiany i podpisz umowę (zrobisz to drogą internetową)

Informację o przekształceniu otrzymasz mailem. Oczywiście wszystkie produkty, które posiadasz (np. kredyty, limit odnawialny, czy karty kredytowe) pozostają bez zmian.

Jak wypłacać pieniądze BLIKIEM

Aby wypłacić pieniądze BLIK-iem z bankomatu należy mieć ze sobą telefon z aplikacją. Karta nie jest wymagana.

 • w bankomacie wybierz BLIK jako sposób wypłaty gotówki
 • w aplikacji mobilnej wciśnij symbol BLIK, wpisz wygenerowany kod do bankomatu i zaakceptuj
 • potwierdź tę transakcję w aplikacji

Bankomaty, z których można wypłacać blikiem, oznaczone są tym symbolem:


Sprawdź aktualne promocje bankowe: https://lowcabonusow.pl/promocje-bankowe/


To może cię zainteresować:

Monety Allegro, czyli płać mniej za zakupy. Promocje i informacje o programie