Dobre konto osobiste to podstawa. Tylko jak je odnaleźć w gąszczu różnych ofert? W tym wpisie wymieniam rachunki, które mają nie tylko dobre bonusy na start, ale przede wszystkim są wygodne w użytkowaniu. Zgodnie z filozofią bloga, polecam tylko te produkty, których sam używam i moim zdaniem są godne rekomendacji.

Info: banki bardzo często nie umieszczają ofert z bonusami na swoich stronach głównych lub w placówkach (bo m.in. wychodzą z założenia, że jak ktoś przyszedł do nich, to i tak założy konto, więc nie opłaca się go dodatkowo zachęcać nagrodami). Tylko otworzenie konta ze stron promocyjnych (znajdziesz je na moim blogu) uprawnia do otrzymania bonusu!

Jeśli natomiast szukasz konta dla młodych (do 26. roku życia), zestawienie znajdziesz w tym wpisie >>>


Santander

Darmowe przelewy błyskawiczne do innych banków, 0 zł za wypłaty gotówki BLIKIEM ze wszystkich bankomatów w Polsce i solidne bonusy. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie założyć konto, to warto rozważyć Santander Bank.

Zakładając Konto Jakie Chcę wraz kartą, czeka na Ciebie 200 zł premii oraz dodatkowe 80 zł za wpisanie we wniosku kodu polecenia (jeżeli nie masz, możesz mój: 1015793280). Ale to nie wszystko: kolejne 150 zł otrzymasz, jeśli zlecisz przelewy pensji. A opłacając rachunki ze swojego konta możesz zyskać kolejne profity. 

Szczegółową analizę warunków promocji znajdziesz w tym wpisie

Najważniejsze cechy konta:

 • 0 złotych za otwarcie i prowadzenie konta
 • 0 zł za kartę jeśli zapłacisz nią 5 razy w miesiącu na dowolne kwoty (jeżeli nie, opłata wynosi 5 zł). Info: domyślnie bank ustawia 3 zł opłaty za kartę bez żadnych warunków. Możesz to jednak zmienić logując się do bankowości elektronicznej lub dzwoniąc na infolinię
 • darmowe przelewy natychmiastowe
 • 0 złotych za wypłatę gotówki BLIKIEM z dowolnego bankomatu
 • 0 złotych za wypłatę gotówki z bankomatów Santandera
 • 5 złotych za wypłatę gotówki z bankomatów innych sieci (0 złotych dla osób do 26 lat)
 • Google Pay, Apple Pay, BLIK, HCE, Garmin Pay, Fitbit Pay
 • program poleceń dający Ci 80 zł za każdą osobę, która założy konto wpisując Twój kod. Maksymalnie możesz zgarnąć 800 zł nagród w danej edycji
 • podpisanie umowy przez kuriera (można wskazać dowolne miejsce spotkania)

Bezpośredni link do wniosku o konto w promocji


mBank

Dobre warunki prowadzenia konta znajdziesz również w mBanku. Zakładając eKonto osobiste, oprócz darmowego prowadzenia czy wypłat ze wszystkich bankomatów za darmo (o ograniczeniach piszę niżej), możesz też zgarnąć 140 zł premii oraz 2,5 proc. na rachunku oszczędnościowym do 20 tys. zł.

Szczegółową analizę warunków promocji znajdziesz w tym wpisie

Najważniejsze cechy konta:

 • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków)
 • 0 zł za kartę jeśli wykonasz w miesiącu co najmniej jedną płatność na dowolną kwotę (w przeciwnym razie 7 zł)
 • darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce powyżej 100 zł (prowizja za wypłaty poniżej 100 zł wynosi 2,50 zł)
 • 0 zł za pierwsze trzy wypłaty z bankomatów za granicą (opłata za czwartą i kolejną wypłatę wynosi 10 zł
 • płatności kartą bez przewalutowania (dostępnych 11 walut)
 • dostępne Google Pay i Apple Pay
 • podczas wypełniania wniosku online możesz wybrać dwa sposoby podpisania umowy: kurier lub oddział (w tym drugim przypadku koniecznie powiedz, że już masz złożony wniosek o konto z premią i chcesz go tylko podpisać – tylko wnioski zapoczątkowane w internecie biorą udział w promocji)

Bezpośredni link do wniosku o konto w promocji


BNP Paribas

Moim zdaniem warto również zwrócić uwagę na ofertę Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas – chociażby dlatego, że wystarczy tylko jedna płatność kartą na dowolną kwotę, aby było ono darmowe (jeśli masz mniej niż 26 lat, wtedy nawet tego nie musisz spełniać). Do tego solidny bonus na start, bo 300 zł.

Szczegółową analizę warunków promocji znajdziesz w tym wpisie

 • darmowe otwarcie i prowadzenie (bezwarunkowo)
 • 0 zł za Kartę Otwartą na Dzisiaj jeśli w poprzednim miesiącu wykonałaś/wykonałeś nią co najmniej jedną płatność bezgotówkową na dowolną sumę (w przeciwnym razie zapłacisz 3 zł). Jeżeli masz natomiast mniej niż 26 lat, wtedy nie musisz spełniać nawet tego warunku i dodatkowo masz wszystkie bankomaty za darmo
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów zlokalizowanych na terenie oddziałów BNP Paribas oraz z maszyn sieci Planet Cash w Polsce (5 zł z pozostałych bankomatów)
 • darmowe wypłaty z bankomatów Grupy BNP Paribas za granicą oraz z tych stowarzyszonych w Global Alliance w ponad 50 krajach (są to bankomaty stowarzyszone na podstawie umowy z największymi bankami: BNP Paribas, Barclays, Bank of America, Deutsche Bank, Westpac, Scotiabank). 10 zł z pozostałych bankomatów za granicą
 • dostępne: BLIK, Google Pay, Apple Pay

Bezpośredni link do wniosku o konto w promocji


… to nie wszystko

Aktualnie warto jeszcze zwrócić uwagę na tę promocję:

Pekao („z żubrem”): 200 zł za konto założone przez selfie, 3 proc. na oszczędności i Karta Rewolucyjna bez opłat za przewalutowanie


4 komentarze

 1. Ja mam już w millenium i potwierdzam… to dobre konto. Santander teraz kusi tymi bonusami i przelewami błyskawicznymi… Chyba złoże wniosek i będzie to moje drugie konto na wszelki wypadek

  • W mBanku i Banku Millennium. Opisuję to w szerszych recenzjach promocji, do których linki podaję w tym artykule. Aby wziąć udział w promocji, musisz jednak zainicjować wniosek przez internet (a gdy zjawisz się w oddziale, wystarczy tylko powiedzieć, że masz już złożony wniosek online i chcesz go tylko podpisać – jest to ważne, by doradca nie rozpoczynał nowego wniosku, bo inaczej nici z bonusu)

Wpisz komentarz