Dobre konto osobiste to podstawa. Tylko jak je odnaleźć w gąszczu różnych ofert? W tym wpisie wymieniam rachunki, które mają nie tylko dobre bonusy na start, ale przede wszystkim są wygodne w użytkowaniu. Zgodnie z filozofią bloga, polecam tylko te produkty, których sam używam i moim zdaniem są godne rekomendacji.

Podpowiedź: banki często nie umieszczają promocyjnych ofert na swoich stronach głównych. Efekt jest taki, że otwieracie konta bez bonusów na start! W moich wpisach krok po kroku wyjaśniam, jak natrafić na taką promocyjną ofertę. Zapraszam!

ZOBACZ TEŻ: Najlepsze konta dla młodych z bonusami


Bank Millennium

Konto 360° w Banku Millennium dobre noty zbiera m.in. za darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, wygodną aplikację, dobre konto oszczędnościowe i bonusy na start. W najnowszej promocji, za założenie konta i spełnienie prostych warunków, otrzymasz 200 zł w gotówce.

Szczegółową analizę promocji znajdziesz w tym wpisie

Najważniejsze cechy konta:

 • 0 zł za prowadzenie, obsługę karty debetowej i wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Warunek darmowego konta: wpływ minimum 1000 zł w miesiącu (może być z Twojego rachunku w innym banku) i co najmniej jedna płatność kartą lub BLIKIEM. W przypadku Konta 360 Student wystarczy jedna płatność kartą lub Blikiem (i nie musisz być studentem, wystarczy że masz mniej niż 26 lat)
 • aplikacja, która obsługuje m.in. BLIK i płatności zbliżeniowe telefonem, a także umożliwia zakup biletów komunikacji miejskiej i parkingowych oraz opłacanie przejazdów za autostrady bez zatrzymywania się na bramkach. W apce dostępny jest Apple Pay, natomiast dla użytkowników Androida – HCE
 • przez pierwszy rok całkowicie darmowy Pakiet Bardzo Pomocny (assistance domowy i pomoc medyczna). Później 4,98 zł miesięcznie, ale po roku oczywiście można z niego zrezygnować. Nie ma też potrzeby wybierania tego pakietu podczas składania wniosku – bez niego również zakwalifikujesz się do premii 200 zł
 • cyklicznie odświeżana promocja dająca 2,7 proc. rocznie na nowe środki na koncie oszczędnościowym (do kwoty 100 tys. zł)
 • nagrody za skuteczne polecanie konta innym (możesz wybrać, co chcesz dostać – np. 80 zł do Empiku lub Zalando, bilety do kina, czy zwroty za zakupy)
 • podczas wypełniania wniosku online możesz wybrać sposób podpisania umowy: kurier lub oddział (w tym drugim przypadku koniecznie powiedz, że już masz złożony wniosek o konto z premią i chcesz go tylko podpisać – tylko wnioski zapoczątkowane w internecie biorą udział w promocji)

Bezpośredni link do wniosku o konto


Santander

Darmowe przelewy błyskawiczne do innych banków, 0 zł za wypłaty gotówki BLIKIEM ze wszystkich bankomatów w Polsce i solidne bonusy. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie założyć konto, to miejscem wartym rozważenia jest również Santander Bank.

Zakładając Konto Jakie Chcę, łatwo zdobędziesz 150 zł w gotówce i bon 50 zł na zakupy w Biedronce. Ta promocja trwa już tylko do 21 października! Dodatkowo czeka na Ciebie 80 zł za wpisanie we wniosku kodu polecenia (jeżeli nie masz, możesz mój: 1015793280). Ale to nie wszystko: kolejne 150 zł otrzymasz, jeśli zlecisz przelewy pensji. A opłacając rachunki ze swojego konta możesz zyskać kolejne profity. 

Szczegółową analizę warunków promocji znajdziesz w tym wpisie

Najważniejsze cechy konta:

 • 0 złotych za otwarcie i prowadzenie konta
 • 0 zł za kartę jeśli zapłacisz nią 5 razy w miesiącu na dowolne kwoty (jeżeli nie, opłata wynosi 5 zł). Info: domyślnie bank ustawia 3 zł opłaty za kartę bez żadnych warunków. Możesz to jednak zmienić logując się do bankowości elektronicznej lub dzwoniąc na infolinię
 • darmowe przelewy natychmiastowe
 • 0 złotych za wypłatę gotówki BLIKIEM z dowolnego bankomatu
 • 0 złotych za wypłatę gotówki z bankomatów Santandera
 • 5 złotych za wypłatę gotówki z bankomatów innych sieci (0 złotych dla osób do 26 lat)
 • Google Pay, Apple Pay, BLIK, HCE, Garmin Pay, Fitbit Pay
 • program poleceń dający Ci 80 zł za każdą osobę, która założy konto wpisując Twój kod. Maksymalnie możesz zgarnąć 800 zł nagród w danej edycji
 • podpisanie umowy przez kuriera (można wskazać dowolne miejsce spotkania)

Bezpośredni link do wniosku o konto


BNP Paribas

Moim zdaniem warto również zwrócić uwagę na ofertę Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas – chociażby dlatego, że wystarczy tylko jedna płatność kartą na dowolną kwotę, aby było ono darmowe (jeśli masz mniej niż 26 lat, wtedy nawet tego nie musisz spełniać). Do tego solidne bonusy na start: 300 zł w gotówce lub pakiet medyczny o wartości 1188 zł.

Szczegółową analizę warunków promocji znajdziesz tu: promocja 350 zł w gotówce lub pakiet medyczny za 1188 zł

 • darmowe otwarcie i prowadzenie (bezwarunkowo)
 • 0 zł za Kartę Otwartą na Dzisiaj jeśli w poprzednim miesiącu wykonałaś/wykonałeś nią co najmniej jedną płatność bezgotówkową na dowolną sumę (w przeciwnym razie zapłacisz 3 zł). Jeżeli masz natomiast mniej niż 26 lat, wtedy nie musisz spełniać nawet tego warunku i dodatkowo masz wszystkie bankomaty za darmo
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów zlokalizowanych na terenie oddziałów BNP Paribas oraz z maszyn sieci Planet Cash w Polsce (5 zł z pozostałych bankomatów)
 • darmowe wypłaty z bankomatów Grupy BNP Paribas za granicą oraz z tych stowarzyszonych w Global Alliance w ponad 50 krajach (są to bankomaty stowarzyszone na podstawie umowy z największymi bankami: BNP Paribas, Barclays, Bank of America, Deutsche Bank, Westpac, Scotiabank). 10 zł z pozostałych bankomatów za granicą
 • dostępne: BLIK, Google Pay, Apple Pay

Bezpośredni link do wniosku o konto (promocja: 350 zł w gotówce)

Bezpośredni link do wniosku o konto (promocja: pakiet medyczny za 1188 zł)


… to nie wszystko

Jeśli szukasz jeszcze innego banku, to możesz zwrócić uwagę na te promocje:

Pekao („z żubrem”): 200 zł za konto założone przez selfie, 3 proc. na oszczędności i Karta Rewolucyjna bez opłat za przewalutowanie

mBank: 150 zł za założenie konta i 2,6 proc. na rachunku oszczędnościowym w mBanku


4 komentarze

 1. Ja mam już w millenium i potwierdzam… to dobre konto. Santander teraz kusi tymi bonusami i przelewami błyskawicznymi… Chyba złoże wniosek i będzie to moje drugie konto na wszelki wypadek

  • W mBanku i Banku Millennium. Opisuję to w szerszych recenzjach promocji, do których linki podaję w tym artykule. Aby wziąć udział w promocji, musisz jednak zainicjować wniosek przez internet (a gdy zjawisz się w oddziale, wystarczy tylko powiedzieć, że masz już złożony wniosek online i chcesz go tylko podpisać – jest to ważne, by doradca nie rozpoczynał nowego wniosku, bo inaczej nici z bonusu)

Wpisz komentarz