Citibank uruchomił bardzo kuszącą promocję swojej karty kredytowej (moim zdaniem najlepszej na rynku). Za założenie karty Citi Simplicity i spełnienie warunków, o których piszę niżej, dostaniesz smartfon OPPO AX7 4GB/64GB. W sklepach typu Media Markt czy x-Kom kosztuje 799 zł!

Ta promocja już się zakończyła. Kliknij tu i sprawdź aktualne promocje kart kredytowych

Zanim o tej promocji, opiszę najważniejsze cechy karty Citi Simplicity:

 • 0 złotych za posiadanie karty bez żadnych warunków do spełnienia. Na dobrą sprawę, po spełnieniu warunków promocji i otrzymaniu telefonu, można jej w ogóle nie używać i schować do szuflady na czarną godzinę
 • 56 dni okresu bezodsetkowego (jeżeli zmieścisz się w terminie spłaty podanym na wyciągu, wtedy nie zapłacisz żadnych odsetek)
 • darmowe powiadomienia sms o transakcjach
 • obsługa Google Pay
 • program zniżek Citi Specials (m.in. Link4 -15%, Hotels.com – 10%, Booking.com – 4%, Frisco do 30 zł)
 • do 15 proc. zniżki w ponad 100 restauracjach w Polsce
 • program punktowy Mastercard Priceless Specials, w którym zbierasz punkty za codzienne transakcje
 • 10,47% RRSO – naliczane tylko wtedy, gdy wykorzystasz przyznany Ci limit i nie spłacisz go w okresie bezodsetkowym (a więc w ciągu 56 dni od początku Twojego okresu rozliczeniowego)

Warto znać również wady karty. Lepiej trzymać się z nią z daleka od bankomatów, bo – podobnie jak w innych bankach – tak i tutaj zapłacisz prowizję za wypłatę gotówki. Bank liczy sobie 8 proc. wartości transakcji (nie mniej niż 10 zł). Podobną kwotę zapłacisz za tzw. transakcję szczególną, czyli np. płatność u dostawców świadczących usług hazardowe czy na poczcie. Citibank za transakcję szczególną uznaje też zasilenie Revoluta. Więcej o tego typu transakcjach w dalszej części mojego wpisu.

Warto też zrezygnować z usługi bankowości telefonicznej CitiPhone, która kosztuje 6 zł miesięcznie. Zarządzać swoją kartą możesz z poziomu bankowości internetowej i aplikacji, bez konieczności zakładania konta osobistego.

Jak działa karta kredytowa? Jak korzystać z pieniędzy banku za darmo? Szczegółowo opisuję to w tym poradniku

Promocja Citibank z telefonem Oppo: kto może wziąć udział?

W promocji „Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citi Simplicity i otrzymaj smartfon OPPO AX7 4GB/64GB” może wziąć osoba pełnoletnia, która nie posiada głównej karty kredytowej w Citibanku. Jeżeli korzystasz z innych usług banku, np. pożyczki czy konta, to możesz wziąć udział w tej promocji. Mogą z niej skorzystać również byli posiadacze karty kredytowej w Citibanku, pod warunkiem że zamknęli ją do 1 stycznia 2017 r.

Jak przystąpić do promocji?

 • do 20 listopada 2019 r. na stronie promocji złóż wniosek o kartę kredytową Citi Simplicity. Co ważne, tylko złożenie wniosku przez stronę promocyjną upoważnia Cię do skorzystania z nagrody

Podczas wypełniania zgłoszenia konieczne będzie dołączenie dokumentów dochodowych (np. wyciągi z konta za ostatnie 3 miesiące oraz zdjęcie dokumentu tożsamości – obie strony), aby bank mógł zbadać Twoja zdolność kredytową

 • po kilku lub kilkunastu dniach – zależy to od popularności promocji – zadzwoni do Ciebie konsultant i przedstawi warunki podpisania umowy o kartę (ja np. podpisałem ją bez wizyty kuriera – dostałem wszystkie dokumenty na maila, zapoznałem się z nimi a podczas kolejnej rozmowy potwierdziłem chęć jej zawarcia)
 • po otrzymaniu karty, zaloguj się do serwisu bankowości internetowej Citibank Online lub aplikacji mobilnej Citi Mobile. Masz na to czas do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę, ale najlepiej zrobić to od razu, aby potem nie wypadło z głowy
 • dokonaj bezgotówkowych transakcji swoją kartą o łącznej wartości minimum 4000 zł. Spełnij ten warunek nie później niż do końca 3 miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę. Bank zastrzega, że do spełnienia warunków promocji nie będą liczyły się tzw. transakcje szczególne – o tym piszę nieco niżej. Po dokonaniu transakcji warto spłacić kartę w terminie podanym na wyciągu, bo wtedy nie zapłacisz żadnych odsetek (więcej o tym piszę w moim poradniku, jak korzystać za darmo z pieniędzy banku)

Regulamin promocji

Jeśli wydanie 4000 zł w ciągu trzech miesięcy to dla Ciebie za dużo, możesz skorzystać z innych promocji Citibanku: 400 zł na zakupy do Biedronki (za obrót w wysokości 2000 zł) lub 400 zł do Allegro za obrót 1500 zł.

Odbiór nagrody

Informację o przyznaniu nagrody otrzymasz w wiadomości w serwisie Citibank Online. Najpierw przyjdzie wiadomość, że spełniłaś/spełniłeś warunki promocji – stanie się to najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków. Nagroda zostanie wysłana do Ciebie kurierem najpóźniej do 60 dni od daty otrzymania wiadomości informującej o spełnieniu warunków.

Tak wygląda mój telefon, który otrzymałem od Citibanku (o tym, jak go zdobyłem, opisuję w tym wpisie)

Promocje bankowe: telefon od Citibanku

Dla kogo karta Citibanku?

Jak informuje bank, aby otrzymać kartę, musisz mieć minimum 18 lat, być zatrudnionym w obecnej firmie min. 3 miesiące i osiągać dochód netto minimum 1200 zł. Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, wtedy musisz ją mieć minimum 2 lata i mieć min. 2500 zł dochodu netto miesięcznie.

Bank akceptuje również umowy cywilno-prawne, dochody z najmu nieruchomości, udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych, a także renty i emerytury.

Promocja Citibank: o czym warto pamiętać?

Aby spełnić warunki promocji, musisz dokonać bezgotówkowych transakcji na min. 4000 zł. Bank zastrzega, że nie mogą być to polecenia przelewu z karty, transakcje zwrócone, a także transakcje szczególne. Przez transakcje szczególne Citibank rozumie:

 • transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych
 • płatności w urzędzie pocztowym
 • transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie
 • wypłata środków pieniężnych z limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie polecenia przelewu

Możesz za to płacić np. za ubezpieczenie samochodu, dokonywać płatności w internecie (np. Allegro), w zwykłych sklepach czy rezerwować wczasy.

Wolisz inny bonus za mniejszą kwotę transakcji?

400 zł na zakupy w Biedronce z kartą Citibanku (za transakcje na kwotę 2000 zł)

400 zł na zakupy w Allegro (za transakcje na kwotę 1500 zł)

Przydatne informacje:

Regulamin Kart Kredytowych Citibank

Regulamin promocji

Tabela opłat i prowizji

Wpisz komentarz