Karta kredytowa Citi Simplicity to moim zdaniem jeden z najlepszych produktów tego typu na rynku. Największym plusem jest brak opłat za jej posiadanie, i to bez żadnych warunków. Do tego dochodzi mnóstwo zniżek i długi okres bezodsetkowy, gdy za darmo korzystasz z pieniędzy banku. No i bonus na start: 400 złotych na zakupy w Biedronce.

Ta promocja już się zakończyła. Kliknij tu i sprawdź aktualne promocje kart kredytowych

Zanim opiszę szczegóły promocji dającej 400 złotych na zakupy, wymienię najważniejsze cechy karty Citi Simplicity:

 • 0 zł za posiadanie karty bez żadnych warunków do spełnienia. Na dobrą sprawę, gdy spełnisz warunki promocji i dostaniesz 400 zł, możesz jej w ogóle nie używać i schować do szuflady na czarną godzinę
 • 0 zł za powiadomienia sms o transakcjach
 • obsługa Google Pay
 • program zniżek Citi Specials (m.in. Link4 -15%, Hotels.com – 10%, Booking.com – 4%, Frisco do 30 zł)
 • do 15 proc. zniżki w ponad 100 restauracjach w Polsce
 • program punktowy Mastercard Priceless Specials, w którym zbierasz punkty za codzienne transakcje
 • 56 dni okresu bezodsetkowego (jeżeli zmieścisz się w terminie spłaty podanym na wyciągu, wtedy nie zapłacisz żadnych odsetek)
 • 10,47% RRSO – naliczane tylko wtedy, gdy wykorzystasz przyznany Ci limit i nie spłacisz go w okresie bezodsetkowym (a więc w ciągu 56 dni od początku Twojego okresu rozliczeniowego)

Teraz czas na wady. Podobnie jak w innych bankach, tak i tutaj zapłacisz prowizję za wypłatę gotówki w bankomacie. Bank liczy sobie 8 proc. wartości transakcji (nie mniej niż 10 zł). Podobną kwotę zapłacisz za tzw. transakcję szczególną, czyli np. płatność u dostawców świadczących usług hazardowe czy na poczcie. Citibank za transakcję szczególną uznaje też zasilenie Revoluta. Więcej o tego typu transakcjach w dalszej części mojego wpisu.

Warto też zrezygnować z usługi bankowości telefonicznej CitiPhone, która kosztuje 6 zł miesięcznie. Zarządzać swoją kartą możesz z poziomu bankowości internetowej i aplikacji (bez konieczności zakładania konta osobistego).

Jak działa karta kredytowa? Jak korzystać z pieniędzy banku za darmo? Szczegółowo opisuję to w tym poradniku

Promocja Citibank 400 zł do Biedronki: kto może wziąć udział?

W promocji „400 zł na zakupy w sklepach Biedronka z Kartą Kredytową Citibank Citi Simplicity” może wziąć osoba pełnoletnia, która nie posiada głównej karty kredytowej w Citibanku. Jeżeli korzystasz z innych usług banku, np. pożyczki czy konta, to możesz wziąć udział w tej promocji. Mogą z niej skorzystać również byli posiadacze karty kredytowej w Citibanku, pod warunkiem że zamknęli ją do 1 stycznia 2017 r.

Jak przystąpić do promocji „400 zł na zakupy w sklepach Biedronka z Kartą Kredytową Citibank Citi Simplicity”

 • do 3 października 2019 r. na stronie promocji złóż wniosek o kartę kredytową Citi Simplicity. Co ważne, tylko złożenie wniosku przez stronę promocyjną upoważnia Cię do skorzystania z nagrody. Podczas wypełniania zgłoszenia konieczne będzie dołączenie dokumentów dochodowych (np. wyciągi z konta za ostatnie 3 miesiące oraz zdjęcie dokumentu tożsamości – obie strony), aby bank mógł zbadać Twoją zdolność do otrzymania karty kredytowej
 • po kilku lub kilkunastu dniach – zależy to od popularności promocji – zadzwoni do Ciebie konsultant i przedstawi warunki podpisania umowy o kartę (ja np. podpisałem ją bez wizyty kuriera – dostałem wszystkie dokumenty na maila, zapoznałem się z nimi a podczas kolejnej rozmowy potwierdziłem chęć jej zawarcia)
 • po otrzymaniu karty, zaloguj się do serwisu bankowości internetowej Citibank Online lub aplikacji mobilnej Citi Mobile. Masz na to czas do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę, ale najlepiej zrobić to od razu aby potem nie wypadło z głowy
 • dokonaj bezgotówkowych transakcji swoją kartą o łącznej wartości minimum 2 tys. zł. Spełnij ten warunek nie później niż do końca 3 miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę. Bank zastrzega, że do spełnienia warunków promocji nie będą liczyły się tzw. transakcje szczególne – o tym piszę nieco niżej. Po dokonaniu transakcji warto spłacić kartę w terminie podanym na wyciągu – wtedy nie zapłacisz żadnych odsetek

Regulamin promocji

Odbiór nagrody

Informację o przyznaniu e-kodu o wartości 400 zł do wykorzystania w Biedronce otrzymasz w wiadomości w serwisie Citibank Online. Bon będzie można wykorzystać w całości za jednym razem lub w częściach w ciągu 6 miesięcy. Aby nim zapłacić, podczas zakupów – jeszcze przed dokonaniem płatności – podaj kasjerowi swój kod.

Dla kogo karta Citibanku?

Jak informuje bank, aby otrzymać kartę, musisz mieć minimum 18 lat, być zatrudnionym w obecnej firmie min. 3 miesiące i osiągać dochód netto minimum 1200 zł. Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, wtedy musisz ją mieć minimum 2 lata i mieć min. 2500 zł dochodu netto miesięcznie.

Bank akceptuje również umowy cywilno-prawne, dochody z najmu nieruchomości, udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych, a także renty i emerytury.

Promocja Citibank: o czym warto pamiętać?

Aby spełnić warunki promocji, musisz dokonać bezgotówkowych transakcji na min. 2 tysiące złotych. Bank zastrzega, że nie mogą być to polecenia przelewu z karty, transakcje zwrócone, a także transakcje szczególne. Przez transakcje szczególne Citibank rozumie:

 • transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych
 • płatności w urzędzie pocztowym
 • transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie
 • wypłata środków pieniężnych z limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie polecenia przelewu

Możesz za to płacić np. za ubezpieczenie samochodu, dokonywać płatności w internecie (np. Allegro), w zwykłych sklepach czy rezerwować wczasy.

Wolisz inny bonus? Zobacz: 400 zł na zakupy w Allegro z kartą Citibanku

Wyjaśniam:Karta kredytowa – jak działa, na co uważać i co to okres bezodsetkowy?

Przydatne informacje:

Regulamin Kart Kredytowych Citibank

Regulamin promocji

Tabela opłat i prowizji

3 komentarze

 1. dokładnie, dobra opcja na czarną godzinę – nic nie kosztuje a w razie czego można sięgnąć i jak sie zmieścisz i spłacisz w okresie bezodsetkowym to pożyczka będzie za free

 2. Ja brałem udział w poprzedniej promocji z telefonem. Na początku myślałem że zgarnę nagrodę i zamknę kartę, ale w końcu ją zostawiłem bo robi dobrą robotę z tymi zniżkami. Tylko trzeba pamiętać aby spłacać kartę w terminie, wtedy to naprawdę dobra opcja na darmowe korzystanie z pieniędzy banku i korzystanie z rabatów. Własna kasa leży wtedy na koncie oszczędnościowym i pracuje

Wpisz komentarz