mBank: program poleceń bez limitu. Polecaj konto i zgarniaj pieniądze (5.10.2022 – 31.01.2023)

Polecanie konta w mBanku może być dobrą okazją na dodatkowy dochód. Program poleceń oferuje bowiem pieniądze za każdą osobę, która założy konto z twoim kodem. I to bez limitu liczby poleceń – im więcej zaprosisz osób, tym otrzymasz większą premię. Zysk możesz zwiększyć polecając cel inwestycyjny. Sprawdź stawki i szczegóły!

Promocja zakończona. Sprawdź aktualne promocje bankowe >

Kto może polecać konto / cel inwestycyjny w mBanku?

Polecającym może być każda osoba fizyczna, która ma w mBanku rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy prowadzony w PLN. Jeśli konto jest wspólne, wtedy każdy posiadacz może zostać polecającym.

Nie masz konta w mBanku? Sprawdź szczegóły i załóż je z premią 350 zł i innymi bonusami Podczas wypełniania wniosku możesz wpisać identyfikator polecenia znajomego, dzięki czemu otrzyma on premię. Jeśli nie masz takiego kodu, to będę wdzięczny za wpisanie mojego: mkonto1

Ile można zarobić?

W aktualnej edycji, która trwa od 5 października 2022 r. do 31 stycznia 2023 r., możesz otrzymać następujące premie za polecanie.

RACHUNKI OSOBISTE:

 • 100 zł, jeśli osoba polecona założy eKonto osobiste
 • 200 zł, jeśli polecony założy mKonto Intensive
 • 75 zł, jeśli osoba polecona założy eKonto możliwości (konto dla osób w wieku 13-24 lat)

Swoją premię możesz powiększyć o 50 zł, pod warunkiem, że polecona osoba jest pełnoletnia i otworzy rachunek osobisty na selfie lub przez e-dowód.

RACHUNKI FIRMOWE:

 • 200 zł za otwarcie rachunku bieżącego
 • 250 zł premii za otwarcie rachunku bieżącego w procesie zakładania firmy z mBankiem
 • 250 zł premii za otwarcie rachunku bieżącego z usługą mOrganizer finansów
 • 250 zł premii za otwarcie rachunku bieżącego z usługą Paynow

CEL INWESTYCYJNY:

 • 150 zł premii za polecenie celu inwestycyjnego

Jak polecać mBank?

Poniższe warunki promocji obowiązują od 5 października 2022 r. do 31 stycznia 2023 r.

#1. Zapisz się do programu poleceń mBanku (lub jeśli jesteś już zapisany, potwierdź nowe warunki). Zrobisz to na dwa sposoby:

 • w serwisie transakcyjnym mBanku. Po zalogowaniu się wybierz w menu Produkty -> Usługi -> PolecamBank
 • w aplikacji mobilnej wybierz sekcję Usługi a następnie PolecamBank (w starszych wersjach aplikacji PolecamBank możesz znaleźć w górnym menu)

#2. Wymyśl swój kod polecający i przekaż go znajomemu. Powinien on umieścić twój kod podczas składania wniosku w odpowiedniej rubryce (lub podać go pracownikowi banku, jeśli składa wniosek w oddziale lub przez mLinię)

Ważne: zanim polecisz komuś produkt mBanku, sprawdź w serwisie transakcyjnym lub aplikacji mobilnej czy masz zaakceptowane aktualne warunki programu obowiązujące w danym czasie

Premia za polecenie konta – za co otrzymasz?

Nagrodę za polecenie konta otrzymasz tylko wtedy, jeśli osoba polecona od 1 stycznia 2020 r. nie była i nadal nie jest posiadaczem/współposiadaczem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i/lub rachunku oszczędnościowego w mBanku.

Ponadto zarówno osoba polecająca oraz polecona muszą spełnić następujące warunki aktywności:

 • ty jako osoba polecająca musisz zrobić co najmniej 5 bezgotówkowych płatności kartą w stacjonarnych punktach lub internecie. Masz na to czas do końca miesiąca kalendarzowego następującego po tym, w którym polecona przez ciebie osoba otworzyła konto (sprawdzisz w zakładce Moje polecenia). Przykład: znajomy otworzył konto w listopadzie, wtedy masz czas do końca grudnia, aby zapłacić kartą 5 razy
 • ponadto polecona przez ciebie osoba musi z robić co najmniej 5 bezgotówkowych płatności kartą w stacjonarnych punktach lub internecie, a także co najmniej 1 transakcję BLIKiem (można w internecie lub punkcie stacjonarnym). Ma na to czas do końca następnego miesiąca następującego po otwarciu konta. Jeśli poleconym jest klient firmowy, to odpada warunek 1 transakcji BLIKiem (zostaje tylko 5 płatności kartą)

Jak otrzymać premię za polecenie celu inwestycyjnego?

Z kolei nagrodę za polecenie celu inwestycyjnego otrzymasz tylko wtedy, jeśli polecona przez ciebie osoba jest klientem indywidualnym mBanku i w chwili zakładania celu inwestycyjnego nie ma środków zgromadzonych w usłudze SFI (Supermarket Funduszy Inwestycyjnych).

Oprócz tego, musicie spełnić następujące warunki:

 • ty jako osoba polecająca musisz zrobić co najmniej 5 bezgotówkowych płatności kartą w stacjonarnych punktach lub internecie. Masz na to czas do końca miesiąca kalendarzowego następującego po tym, w którym polecona przez ciebie osoba otworzyła cel inwestycyjny (sprawdzisz w zakładce Moje polecenia). Oprócz tego, mBank sprawdzi, czy ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego poprzedzającego wypłatę premii masz wypełnioną ankietę MIFID (więcej o ankiecie)
 • osoba polecona założy cel inwestycyjny z kwotą zlecenia nabycia otwierającego nie mniejszą niż 100 zł

Kiedy otrzymasz premię?

Pieniądze pojawią się na twoim koncie w następnym miesiącu kalendarzowym po tym miesiącu, w którym ty i twój znajomy spełnicie warunki otrzymania premii. Przykład: jeśli stanie się to w grudniu, wtedy pieniądze trafią do końca stycznia.

Jak informuje bank, otrzymane premie są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Dobra wiadomość: możesz przekazać kod dowolnej liczbie osób i – po spełnieniu powyższych warunków – zgarnąć wielokrotność premii! Druga dobra informacja: są one zwolnione z opodatkowania.

Dodatkowe informacje

Warunki programu PolecamBank obowiązujące od 5.10.2022 r. do 31.01.2023 r.

Regulamin ramowy programu