mBank: program poleceń bez limitu. Polecaj konto i zgarniaj pieniądze

Polecanie konta w mBanku może być dobrą okazją na dodatkowy dochód. Program poleceń oferuje bowiem pieniądze za każdą osobę, która założy konto z twoim kodem. I to bez limitu liczby poleceń – im więcej zaprosisz osób, tym otrzymasz większą premię. Zysk możesz zwiększyć polecając cel inwestycyjny. Sprawdź stawki i szczegóły!

Kto może polecać konto / cel inwestycyjny w mBanku?

Polecającym może być każda osoba fizyczna, która ma w mBanku rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy prowadzony w PLN. Jeśli konto jest wspólne, wtedy każdy posiadacz może zostać polecającym.

Nie masz konta w mBanku? KLIKNIJ TU I ZAŁÓŻ JE Z PREMIĄ 360 ZŁ NA STRONIE MBANKU | Podczas wypełniania wniosku możesz wpisać identyfikator polecenia znajomego, dzięki czemu otrzyma on premię. Jeśli nie masz takiego kodu, to będę wdzięczny za wpisanie mojego: mkonto1

Ile można zarobić?

W aktualnej edycji, która trwa od 28 września 2023 r. do 31 stycznia 2024 r., możesz otrzymać następujące premie za polecanie.

RACHUNKI OSOBISTE:

 • 75 zł premii za otwarcie rachunku eKonto możliwości (13-17 lat)
 • 150 zł premii za otwarcie w aplikacji mobilnej rachunku eKonto możliwości (18-24 lata) lub eKonto osobiste
 • 250 zł premii za otwarcie w aplikacji rachunku mKonto Intensive

Jeśli pełnoletni znajomy założy konto w inny sposób, niż w aplikacji, otrzymasz 75 zł (eKonto możliwości lub eKonto osobiste) lub 125 zł (mKonto Intensive)

RACHUNKI FIRMOWE:

 • 200 zł za otwarcie rachunku bieżącego
 • 250 zł premii za otwarcie rachunku bieżącego w procesie zakładania firmy z mBankiem
 • 250 zł premii za otwarcie rachunku bieżącego z usługą mOrganizer finansów i/lub terminalem

CEL INWESTYCYJNY:

 • 150 zł premii za polecenie celu inwestycyjnego

Jak polecać mBank?

Poniższe warunki promocji obowiązują od 28 września 2023 r. do 31 stycznia 2024 r. Warunki programu obowiązujące w poprzedniej edycji (1 czerwca – 27 września) znajdziesz tutaj

#1. Zapisz się do programu poleceń mBanku (lub jeśli jesteś już zapisany, potwierdź warunki bieżącej edycji). Zrobisz to na dwa sposoby:

 • w serwisie transakcyjnym mBanku. Po zalogowaniu się wybierz w menu Produkty -> Usługi -> PolecamBank
 • w aplikacji mobilnej wybierz sekcję Usługi a następnie PolecamBank (w starszych wersjach aplikacji PolecamBank możesz znaleźć w górnym menu)

#2. Wymyśl swój kod polecający i przekaż go znajomemu. Powinien on umieścić twój kod podczas składania wniosku w odpowiedniej rubryce (lub podać go pracownikowi banku, jeśli składa wniosek w oddziale lub przez mLinię)

Ważne: zanim polecisz komuś produkt mBanku, sprawdź w serwisie transakcyjnym lub aplikacji mobilnej czy masz zaakceptowane aktualne warunki programu obowiązujące w danym czasie

Premia za polecenie konta – za co otrzymasz?

Nagrodę za polecenie konta otrzymasz tylko wtedy, jeśli osoba polecona od 1 stycznia 2020 r. nie była i nadal nie jest posiadaczem/współposiadaczem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i/lub rachunku oszczędnościowego w mBanku.

Ponadto zarówno osoba polecająca oraz polecona muszą spełnić następujące warunki aktywności:

 • ty jako osoba polecająca musisz zrobić co najmniej 5 bezgotówkowych płatności kartą w stacjonarnych punktach lub internecie. Masz na to czas do końca miesiąca kalendarzowego następującego po tym, w którym polecona przez ciebie osoba otworzyła konto (sprawdzisz w zakładce Moje polecenia). Przykład: znajomy otworzył konto w październiku, wtedy masz czas do końca listopada, aby zapłacić kartą 5 razy
 • ponadto polecona przez ciebie osoba musi z robić co najmniej 5 bezgotówkowych płatności kartą w stacjonarnych punktach lub internecie, a także co najmniej 1 transakcję BLIKiem (można w internecie lub punkcie stacjonarnym). Ma na to czas do końca następnego miesiąca następującego po otwarciu konta. Jeśli poleconym jest klient firmowy, to odpada warunek 1 transakcji BLIKiem (zostaje tylko 5 płatności kartą)

Jak otrzymać premię za polecenie celu inwestycyjnego?

Z kolei nagrodę za polecenie celu inwestycyjnego otrzymasz tylko wtedy, jeśli polecona przez ciebie osoba jest klientem indywidualnym mBanku i w chwili zakładania celu inwestycyjnego nie ma środków zgromadzonych w usłudze SFI (Supermarket Funduszy Inwestycyjnych).

Oprócz tego, musicie spełnić następujące warunki:

 • ty jako osoba polecająca musisz zrobić co najmniej 5 bezgotówkowych płatności kartą w stacjonarnych punktach lub internecie. Masz na to czas do końca miesiąca kalendarzowego następującego po tym, w którym polecona przez ciebie osoba otworzyła cel inwestycyjny (sprawdzisz w zakładce Moje polecenia). Oprócz tego, mBank sprawdzi, czy ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego poprzedzającego wypłatę premii masz wypełnioną ankietę MIFID (więcej o ankiecie)
 • osoba polecona założy cel inwestycyjny z kwotą zlecenia nabycia otwierającego nie mniejszą niż 100 zł. Wniosek o cel inwestycyjny musi zawierać twój identyfikator poleceń

Kiedy otrzymasz premię?

Pieniądze pojawią się na twoim koncie w następnym miesiącu kalendarzowym po tym miesiącu, w którym ty i twój znajomy spełnicie warunki otrzymania premii. Przykład: jeśli stanie się to w listopadzie, wtedy pieniądze trafią do końca grudnia.

Jak informuje bank, otrzymane premie są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Dobra wiadomość: możesz przekazać kod dowolnej liczbie osób i – po spełnieniu powyższych warunków – zgarnąć wielokrotność premii!

Dodatkowe informacje

Warunki programu PolecamBank obowiązujące od 28.09.2023 r. do 31.01.2023 r.

Regulamin ramowy programu

Strona internetowa programu

360 zł dla zakładających konto w mBanku – opis promocji