Lokata VeloBanku do 5,2% bez otwierania konta osobistego. Wysokie sumy

Lokata na Nowe Środki w VeloBanku pozwoli ci ulokować oszczędności do 5,2% w skali roku. Aby ją założyć, nie musisz dodatkowo otwierać konta osobistego, a ulokowane środki polegają ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Zapraszam po szczegóły!

VeloBank: Lokata na Nowe Środki – oprocentowanie

Lokatę na Nowe Środki założysz online na tej stronie VeloBanku. W aktualnej promocji (edycja 7/2024) możesz wybrać następujące okresy:

  • 3-miesięczna lokata z oprocentowaniem promocyjnym wynoszącym 5% w skali roku
  • 6-miesięczna lokata z oprocentowaniem promocyjnym wynoszącym 5,2% w skali roku
  • 12-miesięczna lokata z promocyjnym oprocentowaniem 4,8% w skali roku

Z takiego oprocentowania mogą skorzystać tylko osoby, które wyrażą zgody marketingowe.

Wniosek o lokatę z powyższym oprocentowaniem możesz złożyć między 15 maja 2024 r. a 22 maja 2024 r. Od momentu złożenia wniosku będziesz mieć 7 dni na wpłatę środków (tak więc jeśli złożysz wniosek o lokatę np. 22 maja, czyli w ostatnim dniu promocji, to jeszcze będziesz mieć czas na wpłatę).

Lokata VeloBank – charakterystyka

  • minimalna kwota lokaty VeloBanku: 1 000 zł
  • maksymalna kwota jednej lokaty: 180 000 zł
  • lokata na nowe środki. Jeśli nie jesteś jeszcze klientem VeloBanku, w twoim przypadku wszystkie środki będą nowe. Jeśli zaś korzystasz z usług banku, wtedy nowymi środkami będzie nadwyżka nad saldo środków złotowych zgromadzonych na koniec 13 maja 2024 r.
  • w tej edycji promocji możesz założyć maksymalnie 3 lokaty
  • VeloBank naliczy odsetki na koniec okresu lokaty. Jeśli zlikwidujesz lokatę przed końcem jej okresu, wtedy odsetki nie będą naliczone

Jak założyć lokatę?

Aby założyć lokatę, nie ma obowiązku otwierania konta osobistego w VeloBanku.

Jeśli nie jesteś jeszcze klientem, po prostu przejdź na tę stronę Velo Banku i wypełnij wniosek online (pamiętaj o wyrażeniu zgód marketingowych). W kolejnym kroku otrzymasz indywidualny numer rachunku lokaty, który będziesz musiał zasilić w ciągu 7 dni.

Jeśli zaś jesteś klientem VeloBanku, zaloguj poprzez bankowość internetową lub mobilną i złóż odpowiednią dyspozycję.

VeloBank – informacje

VeloBank to instytucja stworzona przez 8 największych polskich banków komercyjnych oraz Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Bank ten przejął obsługę większości klientów Getin Banku, wobec którego – ze względu na kiepską kondycję finansową – wszczęto procedurę przymusowej restrukturyzacji.

Ochrona środków

Pieniądze ulokowane w VeloBanku podlegają ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Środki pieniężne (wraz z odsetkami) są objęte gwarancją do równowartości 100 tys. euro w złotych. Więcej na ten temat >


Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Jak założyć lokatę w VeloBanku online?

Przejdź na tę stronę banku, wypełnij formularz online wyrażając zgody marketingowe, a potem w ciągu 7 dni wpłać pieniądze na wskazany rachunek bankowy. Jeśli jesteś już klientem banku, lokatę otworzysz poprzez bankowość internetową. Aby założyć lokatę, nie jest wymagane konto osobiste w VeloBanku.

Czy można zerwać lokatę?

Lokatę możesz zerwać w każdej chwili i zwrócić pieniądze na swoje konto. Jeśli jednak zrobisz to przed końcem okresu lokaty, wtedy tracisz odsetki (chyba, że zapisy w tabeli oprocentowania lokat mówią inaczej). 

Czy lokata w VeloBanku jest odnawialna?

Jeśli nie masz konta osobistego i/lub oszczędnościowego w VeloBanku, wtedy lokata domyślnie zakładana jest jako odnawialna (możesz to zmienić w bankowości internetowej). Oznacza to, że po zakończeniu okresu trwania lokaty, zostanie ona odnowiona na warunkach zawartych w tabeli oprocentowania lokat terminowych (zwykle na o wiele niższy procent). Jeśli zaś masz konto osobiste i/lub oszczędnościowe w tym banku, wtedy zakładana lokata jest nieodnawialna i po zakończeniu lokaty środki automatycznie wrócą na twoje konto (ustawienie to również możesz zmienić poprzez bankowość internetową).


Źródła

Regulamin Promocji Lokata na Nowe Środki – edycja 7/2024

Serwis internetowy VeloBank


Sprawdź, gdzie jeszcze możesz założyć lokaty bez zakładania konta osobistego


Czytaj również: Premia 650 zł. Promocja konta osobistego w VeloBanku – krok po kroku