Na polski rynek weszła karta wielowalutowa Twisto. Ten fintech, w który zainwestował ING Bank Śląski, zachęca bardzo dobrymi kursami podczas zagranicznych płatności, ale też darmowym limitem kredytowym przez 45 dni przyznawanym na oświadczenie. Oprócz tego – po skorzystaniu z linka promocyjnego, który znajdziesz w tym wpisie – dostajesz 50 zł na start. A także 50 zł za każdą osobę, którą polecisz do założenia konta. Pieniądze możesz wydać płacąc kartą w Polsce i na świecie.

O zaletach Twisto przeczytasz w dalszej części wpisu. Na początku pokażę, jak założyć konto w promocji i zdobyć za to 50 zł

Wersja dla niecierpliwych: aby dostać bonus 50 zł za rejestrację, wejdź przez ten link promocyjny i zarejestruj się (pamiętaj o zaznaczeniu wszystkich zgód i nie wycofywaniu ich do czasu otrzymania bonusu). Warto dodać, że nie trzeba tu się weryfikować dowodem osobistym, lecz wyłącznie przelewem na 1 zł ze swojego konta bankowego.

Wolisz przeczytać więcej o procesie zakładania konta? Tutaj rozpisałem go na poszczególne kroki:

1. Wejdź na stronę promocyjną

Aby się zarejestrować, wejdź przez ten link do strony promocyjnej, podaj swój adres e-mail i ustaw hasło. Potem pojawi się ekran z informacją, że kod promocyjny o wartości 50 punktów (czyli złotych) został przyznany. Ważne: nie musisz już wpisywać żadnego kodu.

2. Zaznacz zgody

W kolejnym kroku należy zaznaczyć wszystkie zgody i nie wycofuj ich aż to otrzymania bonusu.

3. Twoje dane i wybór limitu kredytowego

W następnych krokach należy podać takie informacje jak kraj stałego pobytu, adres zamieszkania, pesel, numer telefonu, a także swoje dochody i wydatki. Twisto to darmowy limit kredytowy do wykorzystania przez 45 dni – dlatego potrzebuje takich informacji, aby zbadać zdolność kredytową w Krajowym Biurze Informacji Gospodarczej (i tu ciekawostka: nie jest sprawdzana zdolność w Biurze Informacji Kredytowej!). Nie musisz też wysyłać żadnych dokumentów potwierdzających dochody – wszystko odbywa się na oświadczenie.

Chwilę później wybierasz limit kredytowy, jaki chcesz otrzymać. Możesz poprosić o limit od 1000 zł w górę . Nie przejmuj się, jeśli kwota będzie zbyt wysoka – wtedy Twisto zaproponuje Ci niższą.

4. Zamów kartę

W kolejnym kroku zamów kartę (możesz wybrać żółtą lub ciemną). Potwierdź również adres, na który ma być ona bezpłatnie wysłana.

5. Przelew weryfikacyjny

Aby zakończyć proces rejestracji, należy wykonać przelew weryfikacyjny na 1 zł (kwota ta jest później zwracana). Polecam tu wybranie opcji szybkiego przelewu z wykorzystaniem sprawdzonych płatności Blue Media (ale możesz użyć również przelewu tradycyjnego wpisując podane dane).

Ważne aby przelew weryfikacyjny wyszedł z konta, którego jesteś posiadaczem.

6. Informacja o założeniu konta i bonus

Po kilku dniach (promocja jest bardzo popularna, więc warto uzbroić się w cierpliwość – ale myślę, że warto) otrzymasz informację o przejściu weryfikacji i przyznanym Ci limicie kredytowym. Zostanie też wysłana do Ciebie karta (informacja od Twisto: „z uwagi na ogromne zainteresowanie, orientacyjny czas dostawy Twojej karty to około 2 tygodnie”).

Otrzymasz również 50 punktów (czyli złotych), które wykorzystasz na spłatę transakcji wykonanych kartą Twisto . Aby to zrobić, po zaksięgowaniu transakcji wejdź w jej szczegóły i kliknij „Zapłać”. Następnie klikasz „Wykorzystaj punkty”. Oczywiście jeśli nie wystarczy Ci punktów, wtedy pozostałe zadłużenie spłacisz przelewem lub BLIKIEM.

Karta Twisto: jak działa i jakie są jej zalety

Twisto to czeski fintech, który od 6 lat świadczy usługi na tamtejszym rynku. Od 2018 r. działa w naszym kraju jako Twisto Polska. Partnerem fintechu jest ING Bank Śląski. Najważniejsze cechy karty Twisto, która właśnie została wprowadzona w Polsce, to:

  • 0 zł za wydanie, dostawę i użytkowanie (bez żadnych warunków)
  • darmowy limit kredytowy przez 45 dni. Jak ona działa? Płacisz kartą przez 31 dni w ramach przyznanego Ci limitu, a po zakończeniu miesiąca rozliczeniowego otrzymujesz zestawienie transakcji. Na spłatę karty masz 14 dni – możesz dokonać płatności BLIKIEM lub przelewem. W takim wypadku korzystanie z pieniędzy Twisto jest dla Ciebie darmowe. Jeśli jednak chcesz, możesz zwrócić tylko 10 proc. wydatków, a resztę zadłużenia przenieść (zrolować) na następny miesiąc rozliczeniowy – koszt takiej usługi to 45 groszy za każde 10 zł (ale teraz jest promocja, że zrobisz to za darmo!)
  • bardzo korzystne kursy walut podczas płatności kartą za granicą lub w zagranicznych sklepach internetowych – bez prowizji za przewalutowanie i zastosowaniem rzeczywistych kursów Mastercard
  • program poleceń: otrzymasz 50 punktów (złotych) za każdą osobę, która zarejestruje się z Twojego linka i kodu polecającego (znajdziesz je w zakładce „Benefity”). Uwaga: program poleceń trwa do 19 grudnia 2019 r., dlatego jeszcze jest czas, aby aktywnie polecać Twisto znajomym
  • polska wersja językowa i dostęp zarówno z poziomu aplikacji, jak i przeglądarki na telefonie czy komputerze

Fintech zapowiada, że już wkrótce pojawi się opcja cashbacku. Za płatności kartą w ponad 850 sklepach (m.in. na AliExpress, Booking czy Eobuwie) będzie można uzyskać zwroty do 10 proc. zwrotu.

Użytkując kartę Twisto warto mieć na uwadze, że nie możesz wypłacać z niej pieniędzy za pomocą bankomatów, ani nie wykonasz z niej przelewu. Kartą możesz płacić wszędzie tam gdzie akceptowane są karty płatnicze.

Informacje:

Umowa Twisto Free

Regulamin programu poleceń

Regulamin nagród za liczbę poleceń

Wpisz komentarz