Aż 400 zł do wydania na zakupy w Biedronce czeka na nowych posiadaczy karty kredytowej Citi Simplicity. W porównaniu z poprzednią edycją promocji, warunki do otrzymania nagrody są łatwiejsze. Opisuję je szczegółowo w tym artykule. Znajdziesz tu również informacje o samej karcie, która wg mnie jest najlepsza na rynku (bo jej posiadanie nie wiąże się z żadnymi opłatami), a także info, jak korzystać za darmo z pieniędzy banku dzięki okresowi bezodsetkowemu. Zapraszam!

Ta promocja już się zakończyła. Kliknij TU i sprawdź aktualne promocje kart kredytowych

Wolisz inny bonus z tą kartą? Zobacz: 400 zł na zakupy w Allegro z kartą Citibanku lub telefon LG

Zanim opiszę szczegóły promocji, wymienię najważniejsze cechy karty Citi Simplicity:

 • 0 zł za posiadanie karty bez żadnych warunków do spełnienia. Na dobrą sprawę, gdy spełnisz warunki promocji i dostaniesz 400 zł na zakupy, możesz jej w ogóle nie używać i schować do szuflady na czarną godzinę
 • 0 zł za powiadomienia sms o transakcjach
 • obsługa Google Pay
 • program zniżek Citi Specials (m.in. Link4 -15%, Hotels.com – 10%, Booking.com – 4%, Frisco do 30 zł)
 • do 15 proc. zniżki w ponad 100 restauracjach w Polsce
 • program punktowy Mastercard Priceless Specials, w którym zbierasz punkty za codzienne transakcje
 • 10,47% RRSO – naliczane tylko wtedy, gdy wykorzystasz przyznany Ci limit i nie spłacisz go w okresie bezodsetkowym (a więc w ciągu 56 dni od początku Twojego okresu rozliczeniowego)

Teraz czas na wady. Podobnie jak w innych bankach, tak i tutaj zapłacisz prowizję za wypłatę gotówki w bankomacie. Bank liczy sobie 8 proc. wartości transakcji (nie mniej niż 10 zł). Podobną kwotę zapłacisz za tzw. transakcję szczególną, czyli np. płatność u dostawców świadczących usług hazardowe czy na poczcie. Citibank za transakcję szczególną uznaje też zasilenie Revoluta. Więcej o tego typu transakcjach w dalszej części mojego wpisu.

Warto też zrezygnować z usługi bankowości telefonicznej CitiPhone, która kosztuje 6 zł miesięcznie. Zarządzać swoją kartą możesz z poziomu bankowości internetowej i aplikacji (bez konieczności zakładania konta osobistego).

Jak działa karta kredytowa? Jak korzystać z pieniędzy banku za darmo? Szczegółowo opisuję to w tym poradniku

Promocja Citibank 400 zł do Biedronki: kto może wziąć udział?

W promocji „Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citi Simplicity i zyskaj 400 zł na zakupy w sklepach Biedronka” może wziąć osoba pełnoletnia, która nie posiada głównej karty kredytowej w Citibanku. Jeżeli korzystasz z innych usług banku, np. pożyczki czy konta, to możesz wziąć udział w tej promocji. Mogą z niej skorzystać również byli posiadacze karty kredytowej w Citibanku, pod warunkiem że zamknęli ją do 1 stycznia 2018 r.

Jak założyć kartę w promocji

 • do 22 stycznia 2020 r. na stronie promocji złóż wniosek o kartę kredytową Citi Simplicity. Co ważne, tylko złożenie wniosku przez stronę promocyjną upoważnia Cię do skorzystania z nagrody
 • podczas wypełniania zgłoszenia konieczne będzie dołączenie dokumentów dochodowych, aby bank mógł zbadać Twoją zdolność do otrzymania karty kredytowej. W regulaminie znajdziesz tabelkę z informacjami, jakie dokumenty bank honoruje w zależności od formy zatrudnienia
 • po kilku lub kilkunastu dniach – zależy to od popularności promocji – zadzwoni do Ciebie konsultant i przedstawi warunki podpisania umowy o kartę (ja np. podpisałem ją bez wizyty kuriera – dostałem wszystkie dokumenty na maila, zapoznałem się z nimi a podczas kolejnej rozmowy potwierdziłem chęć jej zawarcia)

Jak spełnić warunki promocji

 • po otrzymaniu karty, zaloguj się do serwisu bankowości internetowej Citibank Online lub aplikacji mobilnej Citi Mobile. Masz na to czas do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę, ale najlepiej zrobić to od razu aby potem nie wypadło z głowy. To jest jeden z warunków otrzymania nagrody!
 • i drugi warunek: dokonaj bezgotówkowych transakcji swoją kartą o łącznej wartości minimum 1500 zł. Spełnij ten warunek nie później niż do końca 3 miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (oczywiście można szybciej). Bank zastrzega, że do spełnienia warunków promocji nie będą liczyły się tzw. transakcje szczególne – o tym piszę nieco niżej. Po dokonaniu transakcji warto spłacić kartę w terminie podanym na wyciągu, bo wtedy nie zapłacisz żadnych odsetek

Regulamin promocji

Odbiór nagrody

Informację o spełnieniu warunków otrzymasz w wiadomości w serwisie Citibank Online. Stanie się to nie później niż do końca miesiąca następującego po miesiącu, w w którym spełniłeś warunki. Następnie, w terminie do 60 dni (z reguły krócej), przyjdzie kolejna wiadomość – tym razem z e-kodem na 400 zł do wykorzystania na zakupy w Biedronce.

Bon będzie można wykorzystać w całości za jednym razem lub w częściach w ciągu 6 miesięcy. Aby nim zapłacić, podczas zakupów – jeszcze przed dokonaniem płatności – podaj kasjerowi swój kod.

Pamiętaj, aby do czasu otrzymania nagrody nie zamykać karty. Potem możesz zdecydować: albo ją zostawiasz, albo bez żadnych konsekwencji wypowiadasz umowę.

Dla kogo karta Citibanku?

Jak informuje bank, aby otrzymać kartę, musisz mieć minimum 18 lat, być zatrudnionym w obecnej firmie min. 3 miesiące i osiągać dochód netto minimum 1200 zł. Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, wtedy musisz ją mieć minimum 2 lata i mieć min. 2500 zł dochodu netto miesięcznie.

Bank akceptuje również umowy cywilno-prawne, dochody z najmu nieruchomości, udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych, a także renty i emerytury.

Promocja Citibank: o czym warto pamiętać?

Aby spełnić warunki promocji, musisz dokonać bezgotówkowych transakcji na min. 2 tysiące złotych. Bank zastrzega, że nie mogą być to polecenia przelewu z karty, transakcje zwrócone, a także transakcje szczególne. Przez transakcje szczególne Citibank rozumie:

 • transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych
 • płatności w urzędzie pocztowym
 • transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie
 • wypłata środków pieniężnych z limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie polecenia przelewu

Możesz za to płacić w internecie (np. Allegro), w zwykłych sklepach, punktach usługowych, na stacjach benzynowych czy rezerwować wczasy.

Wolisz inny bonus? Zobacz: 400 zł na zakupy w Allegro z kartą Citibanku lub telefon LG

Wyjaśniam: Karta kredytowa – jak działa, na co uważać i co to okres bezodsetkowy?

Przydatne informacje:

Regulamin Kart Kredytowych Citibank

Regulamin promocji

Tabela opłat i prowizji

Wpisz komentarz