Lokata Facto na 5,25%

Lokata Facto z oprocentowaniem do 5,25% w skali roku, praktycznie bez limitu lokowanych środków, brak potrzeby zakładania konta osobistego. Takie warunki dla oszczędzających oferuje działający w Polsce BFF Bank. Co istotne, pieniądze podlegają ochronie funduszu gwarancyjnego, a lokatę założysz przez internet. Zapraszam po szczegóły!

Lokata Facto – charakterystyka

  • możesz założyć wiele lokat na różne okresy
  • minimalna kwota wpłaty na jedną lokatę to 5000 zł
  • maksymalna kwota, jaką może ulokować jeden klient na lokatach oraz rachunku depozytowym w Facto, to 12 milionów złotych
  • 5,25% w skali roku na lokacie 3-miesięcznej, 6-miesięcznej lub 9-miesięcznej (5% na 12-miesięcznej)
  • brak opłat za prowadzenie
  • odsetki naliczane na koniec okresu oszczędzania
  • jeśli zdecydujesz się na zerwanie lokaty Facto przed upływem wybranego okresu, odsetki nie będą naliczone. Zgodnie z regulaminem, bank zwróci środki z lokaty nie później niż do końca następnego dnia roboczego od złożenia takiej dyspozycji (zrobisz to w bankowości online)

Oprocentowanie lokaty Facto

Zakładając lokatę Facto, możesz zdecydować, na jak długo chcesz ulokować swoje pieniądze oraz na jaki procent.

Pamiętaj, że również w przypadku lokaty Facto, obowiązuje podatek od zysków kapitałowych („podatek Belki”). Od wypracowanych odsetek bank odprowadzi daninę w wysokości 19 proc.

Jak założyć lokatę Facto?

Lokatę Facto założysz przez internet na tej stronie bankowej:

Tożsamość potwierdzisz robiąc przelew weryfikacyjny z konta osobistego w swoim banku. Tutaj dwie istotne wskazówki. Konto w innym banku, z którego będziesz robić przelew weryfikacyjny, nie może mieć innych właścicieli. Upewnij się również, że masz aktualne dane w banku, z którego będziesz robić przelew aktywacyjny (muszą się one zgadzać z tymi podanymi we wniosku na stronie Facto).

Przed wypełnianiem wniosku przygotuj zdjęcie swojego dowodu osobistego lub paszportu, które będziesz musiał dołączyć do wniosku.

W tracie tego procesu założysz bezpłatny rachunek depozytowy, na który będziesz deponować środki w celu założenia lokaty Facto. Na ten rachunek bank zwróci środki po zakończeniu lokaty (jest ona bowiem nieodnawialna). Pieniądze te możesz następnie przelać na zewnętrzne konto osobiste, które powiążesz z rachunkiem depozytowym, albo założyć kolejną lokatę.

Tę lokatę otworzysz bez konieczności zakładania konta osobistego, co niewątpliwie jest dużym plusem.

Bankowość elektroniczna

Gdy staniesz się klientem, otrzymasz dostęp do bankowości elektronicznej. Będziesz tam mógł m.in. zakładać lokaty Facto i zarządzać nimi, przelewać pieniądze na konto zewnętrzne, czy sprawdzać historię operacji.

Oprócz tego, w systemie przejrzysz umowę z bankiem, skontaktujesz się z pracownikami BFF Banku, zaktualizujesz swoje dane czy też zmienisz numer rachunku zewnętrznego.

O banku

Lokata Facto jest prowadzona przez BFF Bank S.p.A. Spółka Akcyjna Oddział w Polsce. Jest on częścią włoskiego BFF Banking Group. Grupa działa w Czechach, Chorwacji, Francji, Grecji, Hiszpanii, Polsce, Portugalii, Słowacji i Włoszech. 

Gwarancje bankowe i bezpieczeństwo

Zgromadzone środki posiadają gwarancję Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi (F.I.T.D.). Ten fundusz ochrony depozytów międzybankowych jest włoskim odpowiednikiem polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Oznacza to, że nawet w przypadku niewypłacalności banku, jego klient otrzyma z funduszu zabezpieczającego zwrot oszczędności z odsetkami do maksymalnej wysokości 100 tysięcy euro.

Dodatkowe informacje

Więcej informacji o lokacie Facto znajdziesz na stronie banku.