W listopadowo-grudniowej promocji Konta Przekorzystnego w Pekao do wzięcia jest 100 zł w gotówce i voucher 50 zł na zakupy. Konto założysz zdalnie, a dodatkowe benefity to m.in. rabaty, pieniądze za polecanie czy Karta Rewolucyjna, która umożliwia płatności za granicą bez opłat za przewalutowanie. Zapraszam po szczegóły!

Poniżej opiszę w punktach, jak otrzymać każdy z bonusów.

I. Promocja Pekao: 100 zł w gotówce z kontem na selfie

Kto może wziąć udział w promocji?

W IV edycji promocji „Otwórz Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium wraz z Kartą i aplikacją mobilną PeoPay i otrzymaj nagrodę 100 zł” może wziąć udział:

 • pełnoletnia osoba zamieszkała w Polsce która w żadnym dniu od 01.01.2019 r. do 31.10.2020 r., nie miała w tym banku konta osobistego lub lokaty (w tym również jako współposiadacz)

Jeśli jesteś posiadaczem lub współposiadaczem innych produktów w Pekao, np. pożyczki, konta firmowego czy karty kredytowej, to możesz wziąć udział w promocji.

Jak założyć konto w promocji

Aby wziąć udział w promocji, od 1 listopada do 31 grudnia 2020 r. poprzez tę stronę promocyjną złóż wniosek o konto z kartą i aplikacją mobilną PeoPay, a także zawrzyj online umowę o konto. Istotne jest słowo „online” . Aby zgarnąć bonus, umowa o konto musi być zawarta drogą internetową. Nie można więc wybierać opcji podpisania w oddziale.

Umowę zawrzesz wygodnie z dowolnego miejsca robiąc selfie. Przy otwieraniu konta za pomocą biometrii pamiętaj, by w pomieszczeniu było jasno i żeby wokół nie było innych osób. Jeśli proces zakładania konta drogą online się nie powiedzie (bo system np. nie będzie mógł zweryfikować Twojej tożsamości), wtedy możesz pójść do oddziału Pekao i tam podpisać umowę. Wtedy również będziesz kwalifikować się do promocji z bonusem! Powiedz jedynie w banku, że chcesz kontynuować złożony już wniosek.

Podczas składania wniosku do wyboru będą dwie karty – Karta Rewolucyjna (Mastercard, czerwona) oraz Visa Debit Gold (złota). Sugeruję wybrać tę pierwszą, czyli czerwoną, bo ma mniej warunków do spełnienia, aby była darmowa. A do tego umożliwia płatności za granicą bez opłat za przewalutowanie.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie karta-rewolucyjna.png

Jak zgarnąć 100 zł

100 zł otrzymasz, jeśli w każdym z 4 miesięcy od założenia konta, spełnisz następujące warunki:

 • zrób co najmniej jedną płatność bezgotówkową kartą lub aplikacją PeoPay (w tej drugiej opcji musi to być płatność, a nie przelew). Najprościej będzie zapłacić kartą w internecie, albo sklepie stacjonarnym lub punkcie usługowym
 • na twoim koncie powinien pojawić się jednorazowy wpływ na konto na minimum 500 zł. Ważne, aby przelew był w jednym „kawałku”, czyli na 500 zł lub więcej. Pieniądze mogą pochodzić np. z Twojego konta w innym banku lub od innej osoby. Bank nie weźmie tu pod uwagę wpłat gotówkowych czy przelewu wewnętrznego z innego rachunku prowadzonego w Pekao
 • co najmniej raz zaloguj się do aplikacji mobilnej PeoPay

Spełnianie tych warunków możesz rozpocząć od razu po założeniu konta lub też od następnego miesiąca. Ważne, aby spełnić je łącznie w 4 następujących po sobie miesiącach.

Nagroda wpłynie na Twoje konto najpóźniej do 31 maja.


II. Voucher 50 zł po rejestracji karty MasterCard w programie Bezcenne Chwile

Z tej promocji mogą skorzystać zarówno nowi klienci Banku Pekao, jak i ci, którzy mają tam konto od dawna, ale nie rejestrowali jeszcze swojej karty w programie Bezcenne Chwile prowadzonym przez MasterCard. Za spełnienie kilku prostych warunków do wzięcia jest aż 3400 punktów. Wymienisz je np. na voucher o wartości 50 zł na zakupy u jednego z wielu partnerów programu.

Szczegóły tej promocji znajdziesz w osobnym wpisie >>>


III. 100 zł za każdą poleconą osobę

Dodatkową okazją na zarobek jest program poleceń. Jeśli już będziesz klientem Banku Pekao, możesz zgarnąć 100 zł za każdą osobę, której polecisz konto. Maksymalnie do wzięcia jest 1500 zł za 15 osób.

Szczegółowe zasady programu poleceń opisuję w tym artykule >>>


IV. Loteria: do wygrania BMW i karty podarunkowe do Allegro

Po założeniu konta z kartą MasterCard warto również zarejestrować się do loterii, w której główną nagrodą jest elektryczne BMW i3 o wartości 169 tys. zł. W puli dodatkowych nagród jest zaś 3220 e-kart podarunkowych Allegro o wartości 50 zł.

 • aby zgłosić swój udział w loterii, wypełnij ten formularz rejestracyjny (rejestrować się można co prawda 31 grudnia, ale im szybciej to zrobisz, wtedy szybciej zaczniesz zbierać losy)

Każda płatność kartą debetową lub aplikacją PeoPay da Ci 2 losy (z kolei kartą kredytową – 4 losy). W losowaniu nagród biorą udział transakcje bezgotówkowe wykonane przez Ciebie w okresie od dnia następującego po zgłoszeniu do loterii do 1.01.2021 r.

Są również sposoby na zwiększenie szans na wygraną – np.100 dodatkowych losów otrzymasz, jeśli jesteś zarejestrowany lub zarejestrujesz się do programu Bezcenne Chwile na stronie bezcennechwile.pl.

Szczegółowe zasady loterii, w tym losowania, znajdziesz w jej regulaminie


Konto Przekorzystne w Pekao: warunki

 • 0 zł za prowadzenie konta pod warunkiem otrzymania wpływu na min. 500 zł – nawet z Twojego konta w innym banku (w innym przypadku opłata to 6 zł). Jeśli masz mniej niż 26 lat, nie musisz spełniać tego wymagania
 • BLIK, Apple Pay oraz płatności zbliżeniowe dla posiadaczy telefonów z Androidem
 • program rabatowy: za płacenie kartą w ponad 2000 punktach otrzymujesz zniżki

Warto wiedzieć: po założeniu konta, zmień sposób autoryzacji transakcji w bankowości internetowej. Aby uniknąć 0,20 zł za każdy sms potwierdzający, wybierz autoryzację transakcji za pomocą aplikacji

Dwie karty do wyboru

Podczas zakładania konta, możesz wybierać kartę, która bardziej Ci odpowiada. W ofercie jest Karta Rewolucyjna (czerwona) wydana przez MasterCard lub złota karta VISA. Osobiście wybrałem tę pierwszą, bo lepsze warunki „darmowości”, a także przydaje się podczas płacenia w zagranicznych sklepach.

Karta Rewolucyjna – cechy

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie karta-rewolucyjna.png
 • darmowe użytkowanie Karty Rewolucyjnej jeśli zapłacisz nią co najmniej raz w miesiącu (jeśli nie spełnisz tego warunku, opłata wynosi 3 zł). Jeśli masz mniej niż 26 lat, wtedy karta jest wolna bezwarunkowo
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Pekao
 • darmowe 2 pierwsze wypłaty w miesiącu z bankomatów obcych banku (pod warunkiem, jeśli w poprzednim miesiącu zapewniłeś wpływ na 500 zł i raz zapłaciłeś kartą). Jeśli masz mniej niż 26 lat, wtedy wszystkie bankomaty masz za darmo beż żadnych warunków
 • świetne sprawdza się podczas płatności za granicą. Transakcje są rozliczane po średnim kursie Mastercard bez dodatkowych prowizji banku za przewalutowanie i bez doliczania marży banku do kursu wymiany
 • możliwość rejestracji swojej karty do programu lojalnościowego „Bezcenne chwile” MasterCard, dzięki czemu za każdą płatność otrzymujesz punkty, które później możesz wymienić na nagrody

Karta Visa Debit Gold

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zlota-karta-visa-pekao.jpg
 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w całej Polsce dla osób z wpływami powyżej 5 tysięcy zł miesięcznie (w innym przypadku koszt to 9,99 zł). Nie zapłacisz też za wypłaty gotówki z bankomatów zagranicznych i 2 pierwsze w danym miesiącu wypłaty z obcych bankomatów krajowych przy niższych wpływach na Konto Przekorzystne, jednak w poprzednim miesiącu na rachunek powinien nastąpić pojedynczy wpływ min. 500 zł. Jako wpływ bank rozumie jakiekolwiek zasilenie Konta Przekorzystnego, z wyjątkiem wpłaty gotówki, wpływu z tytułu rozliczenia lokat, kredytów lub pożyczek czy polecenia przelewu wewnętrznego
 • brak opłat za obsługę karty w przypadku wykonania kartą minimum 4 transakcji bezgotówkowych
 • zniżki do 30% w programie Galeria Rabatów
 • specjalne oferty w Programie Visa Oferty

Przydatne dokumenty:

Regulamin promocji z bonusem 100 zł – edycja IV

Regulamin loterii

Taryfa Prowizji i Opłat bankowych dla Klientów detalicznych

Wpisz komentarz