300 zł do wydania na Allegro czeka na klientów Banku Millennium za założenie karty kredytowej MasterCard i spełnienie prostych warunków promocji. Oprócz vouchera, bank oferuje równiez moneyback wynoszący 5% – czyli zwroty za zakupy robione kartą u partnerów. Rocznie można zyskać aż 760 zł! Zapraszam po szczegóły.

Promocja zakończona. Sprawdź aktualne promocje bankowe >

Co trzeba wiedzieć?

  • aby założyć kartę kredytową w promocji „Zimowe zakupy z kartą kredytową Millennium”, musisz mieć już konto osobiste w Banku Millennium i dostęp do bankowości elektronicznej (to tam składasz wniosek)
  • ponadto w promocji karty kredytowej może wziąć osoba, która od 1 stycznia 2018 r. nie posiadała jakiejkolwiek głównej karty kredytowej w Banku Millennium (ani nie była w trakcie rezygnacji z takiej karty)

Jak założyć kartę kredytową w promocji?

  • jeśli masz konto osobiste w Banku Millennium, od 1 grudnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r. w bankowości internetowej (Millenet) lub aplikacji mobilnej złóż wniosek o kartę: Millennium MasterCard Impresja, Millennium MasterCard lub Millennium MasterCard Gold. Sprawdź uważnie, aby zawnioskować o którąś z wymienionych wyżej kart MasterCard. Ponadto w trakcie składania wniosku, wyraź zgody na otrzymywanie: informacji handlowych przez kanały elektroniczne; informacji handlowych przez telefon; dopasowanych informacji handlowych; informacji handlowych firm współpracujących z Bankiem,
  • aby wziąć udział w promocji, zawnioskuj o limit minimum 3000 zł (dla kart Millennium MasterCard Impresja i Millennium MasterCard) lub 5000 zł dla karty Millennium MasterCard Gold

Za co otrzymasz bon na 300 zł do Allegro?

Gdy już otrzymasz kartę, Twoim zadaniem będzie wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę co najmniej 350 zł w każdym z czterech kolejnych miesięcy po złożeniu wniosku o kartę.

Dla kart wydanych na podstawie wniosków złożonych w grudniu, warunki należy spełniać w styczniu, lutym, marcu i kwietniu. Dla kart wydanych na podstawie wniosków złożonych w styczniu, warunki należy spełniać w lutym, marcu, kwietniu i maju.

Możesz płacić kartą zarówno w sklepach stacjonarnych, jak internetowych. Nie będą liczyły się transakcje, w których dokonano zwrotu, odrzucone bądź nieautoryzowane.

Kiedy otrzymasz bon do Allegro

Gdy spełnisz te warunki, kod 300 zł do Allegro otrzymasz sms-em najpóźniej do końca maja 2021 r. (jeśli składałeś wniosek o kartę w grudniu) lub do końca czerwca (jeśli wniosek był złożony w styczniu). Nagroda jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Voucher będzie ważny do 30 kwietnia 2022 r. Pamiętaj, że możesz nim zapłacić tylko za jedne zakupy. Dobrze więc, aby miały one wartość co najmniej 300 zł (jeśli więcej, to dopłacisz różnicę).

Jakie opłaty za kartę kredytową w Banku Millennium?

Jeśli złożysz wniosek o kartę w tej promocji, przez 12 miesięcy otrzymasz preferencyjne warunki prowadzenia. Wystarczy, że w miesiącu zapłacisz kartą co najmniej raz (na dowolną kwotę), a za jej obsługę bank nie pobierze opłaty. Po okresie promocyjnym trzeba będzie zrobić 5 transakcji w miesiącu, aby nie zapłacić za kartę.

Wg aktualnego cennika, opłata za obsługę karty w przypadku niespełnienia warunków płatności, wynosi 7,99 zł (karta Millennium MasterCard Impresja), 4,99 (karta Millennium MasterCard) lub 12,99 zł (Millnnium MasterCard Gold).

Sprawdź cennik wszystkich opłat

Zalety karty Millennium MasterCard Impresja

W mojej ocenie najkorzystniej jest wybrać kartę kredytową Millennium MasterCard Impresja. Oprócz bonu do Allegro, jej zaletą jest moneyback wynoszący 5% – czyli zwroty za zakupy robione kartą u partnerów banku. Rocznie można zyskać aż 760 zł! Zwroty będziesz otrzymywać automatycznie na kartę na początku kolejnego miesiąca.

Lista sklepów, w których otrzymasz zwrot za zakupy:

Karta Millennium MasterCardImpresja: Apart, Empik, Carrefour, Travelplanet.pl, Sony Centre, Sephora, Smyk, Venezia, Deichmann, Baldinini, Coccinelle, MaxMara, Marella, Pollini, FrancescoBiasia, PennyBlack, Zara, Pull & Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home, Uterque

Zwrot 5%: Dotyczy zakupów w salonach stacjonarnych Empik. Nie dotyczy zakupów na www.smyk.com i dla Max Mara Weekend


Karta kredytowa: jak działa, na co uważać i co to okres bezodsetkowy?

Zakładając kartę kredytową, warto znać jej zasady. Przykład: banki liczą spore prowizje za wypłatę pieniędzy kartą kredytową z bankomatów. Podobnie jak za tzw. transakcje szczególne (czyli płatności np. w kasynach) czy przelewy z karty. Ale z drugiej strony możesz za darmo obracać pieniędzmi banku wykorzystując okres bezodsetkowy.

Więcej o tym piszę tu:

Karta kredytowa: jak działa, na co uważać i co to okres bezodsetkowy


Przydatne dokumenty:

Cennik opłat

Promocja „Zimowe zakupy z kartą kredytową Millennium” – regulamin

Regulamin moneyback – karta Millennium MasterCard Impresja (zwroty za zakupy)


Konto w Banku Millennium – charakterystyka

Tak jak już wspomniałem, aby ubiegać się o kartę, należy mieć konto w Banku Millennium.

Oto jego najważniejsze cechy:

  • 0 zł za prowadzenie, obsługę karty debetowej i wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie

Warunek darmowego Konta 360°: wpływ minimum 1000 zł w poprzednim miesiącu (może być z Twojego rachunku w innym banku) i co najmniej jedna płatność kartą lub BLIKIEM. W przypadku Konta 360° Student wystarczy jedna płatność kartą lub Blikiem (i nie musisz być studentem – wystarczy że masz mniej niż 26 lat)

  • wygodna aplikacja, która obsługuje m.in. BLIK i płatności zbliżeniowe telefonem. Ponadto umożliwia zakup biletów komunikacji miejskiej i parkingowych oraz opłacanie przejazdów za autostrady bez zatrzymywania się na bramkach
  • nagrody za skuteczne polecanie konta z Twojego kodu (możesz wybrać, co chcesz dostać – np. 80 zł do Empiku lub Zalando, bilety do kina, czy zwroty za zakupy)