200 zł za założenie konta i spełnienie prostych warunków, 50 zł za skorzystanie z kodu polecającego (znajdziesz w tym wpisie), nawet 300 zł rocznie zwrotów za opłacane rachunki, a także 2 proc. na lokacie mobilnej. Do tego 50 zł dla Ciebie za każdą osobę, która założy konto z Twojego polecenia. Takie bonusy oferuje Santander Bank Polska ze swoim kontem. Jego opis znajdziesz w tym wpisie.

Wniosek o Konto Jakie Chcę wraz z kartą złożysz za pomocą specjalnej strony promocyjnej. Umowę podpiszesz na dwa sposoby:

 • bez wychodzenia z domu podczas wideorozmowy z doradcą banku (opcja dostępna w godz. 8 – 20 przez 7 dni w tygodniu). W tym celu wybierz opcję „Wyślij wniosek o konto”
 • możesz również zamówić wizytę mobilnego doradcy, który – tak jak kurier – przywiezie Ci pod wskazany adres dokumenty do podpisania (w tym przypadku podaj mu kod polecający, który znajdziesz w tym wpisie)

Kod polecający: 1015793280

Poniżej opisuję warunki otrzymania wszystkich bonusów. Tak naprawdę jest to kumulacja różnych promocji. To od Ciebie zależy, czy skorzystasz ze wszystkich, czy też z wybranych. W dalszej części poznasz natomiast charakterystykę konta.

I. 200 zł premii na start (Money Mania)

Kto może wziąć udział w akcji promocyjnej „Money Mania”? Pełnoletni obywatel RP zamieszkały w Polsce, który nie jest posiadaczem lub współposiadaczem konta osobistego w PLN prowadzonego przez bank. W promocji mogą wziąć udział byli klienci, pod warunkiem, że zamknęli konto do 11 maja 2019 r. Promocja jest też dla osób, które posiadają lub posiadały w tym banku rachunek związany z działalnością gospodarczą, a także kartę kredytową czy pożyczkę.

Promocja trwa do 31 maja. Aby założyć konto, do tego czasu:

 • na maila otrzymasz potwierdzenie rejestracji (jeśli go nie ma, sprawdź czy nie wpadł do spamu). Kliknij w link aktywacyjny, a następnie zaloguj się podanym przy rejestracji adresem mailowym oraz hasłem
 • po zalogowaniu się, złóż wniosek o konto. Podczas składania wniosku podaj taki sam adres mailowy, jaki podałaś/eś rejestrując się na stronie promocyjnej

W trakcie składania wniosku podaj kod polecający (możesz użyć mojego: 1015793280) oraz zaznacz wszystkie zgody (i nie odwołuj ich do czasu otrzymania bonusu). Dzięki kodowi polecającemu otrzymasz dodatkowe 50 zł, ale więcej o tym piszę w punkcie nr II. Jeśli wybierasz opcję podpisania umowy przez doradcę mobilnego, to podczas jego wizyty podaj mu ten kod polecający

 • do 15 czerwca 2020 r., zawrzyj umowę o Konto Jakie Chcę wraz z kartą debetową

Aby dostać premię, w każdym z trzech miesięcy po otwarciu konta:

 • zrób co najmniej 5 bezgotówkowych płatności kartą na dowolną kwotę (np. w sklepach lub punktach usługowych)
 • zapewnij wpływ na konto na minimum 1000 zł. Kwota ta może pochodzić np. z Twojego konta w innym banku (ważne, aby został odnotowany wpływ – nie trzeba trzymać tych pieniędzy na koncie)
 • zaloguj się do aplikacji mobilnej Santander mobile

Dla kont założonych w maju, warunki należy spełniać w każdym z trzech miesięcy: maj, czerwiec, lipiec lub czerwiec, lipiec sierpień. Dla kont założonych w czerwcu, warunki należy spełniać w czerwcu, lipcu, sierpniu lub lipcu, sierpniu, wrześniu.

 • ponadto zaloguj się do bankowości internetowej, wejdź w USTAWIENIA i w zakładce „Forma otrzymywania korespondencji” aktywuj zgodę na Elektroniczny Kanał Kontaktu (chodzi o to, abyś mógł/mogła otrzymywać informacje z banku drogą elektroniczną)

Odbiór nagrody. Gdy spełnisz te warunki, do 15 października 2020 r. otrzymasz maila od organizatora z informacją o przyznaniu nagrody. Pieniądze znajdą się na koncie do 30 października. Przynajmniej do tego czasu Twoje konto powinno być aktywne – nie wycofuj też żadnych zgód.

Ważne: do 20 października 2020 r. zaloguj się na stronie promocyjnej Money Manii i w ustawieniach konta (znajdziesz je w Menu) w zakładce „Moje dane” wpisz numer Twojego konta w Santander na które będzie wysłana nagroda. Bez tego nie otrzymasz premii!

Regulamin promocji


II. 50 złotych z polecenia

Pamiętasz jak podczas wypełniania wniosku wpisałeś/aś kod polecający 1015793280 ? W najnowszej, VII edycji programu polecającego otrzymasz za to 50 zł (i ja również). Aby gotówka wpłynęła na konto, należy jeszcze wykonać następujące kroki:

 • zapłać za zakupy co najmniej 300 złotych (np. w sklepach online/stacjonarnych). Masz na to czas do końca następnego miesiąca od czasu podpisania umowy o konto. Ważne, aby co najmniej 1 płatność odbyła się BLIK-iem – pozostałe mogą być kartą (lub kartą i Blikiem)
 • co najmniej raz zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej. Masz na to czas do końca następnego miesiąca od czasu podpisania umowy o konto (sugeruję zrobić to od razu, aby potem nie wypadło z głowy)

Pieniądze otrzymasz na swoje konto w następnym miesiącu po spełnieniu warunków. Do czasu otrzymania bonusu nie wycofuj zgód, które udzieliłaś/eś podczas rejestracji (np. marketingowych).

Po założeniu konta Ty również będziesz mógł/mogła polecać bank innym i zgarniać za każdą osobę 50 zł! W aktualnej, 7. edycji programu poleceń, który trwa do 31 lipca, maksymalnie możesz otrzymać 500 zł z nagród za polecenia.

Kto może wciąż udział w promocji? Obywatel RP, który jest nowym klientem lub byłym – pod warunkiem, że zamknął konto przed 1 maja 2019 r. Uczestnikami mogą być też osoby, które posiadają lub posiadały rachunek związany z działalnością gospodarczą, a także kartę kredytową czy pożyczkę.

Regulamin programu poleceń (VII edycja)


III. Nawet 300 złotych zwrotu rocznie za opłacane rachunki

Kolejne bonusy zdobędziesz, jeżeli zdecydujesz się opłacać rachunki za prąd, gaz, telefon, internet i telewizję z konta w Santander Bank Polska. Za każdy rachunek opłacany przelewem, zleceniem stałym lub poleceniem zapłaty otrzymasz zwrot w wysokości 1 proc. jego wartości (maksymalnie 25 złotych miesięcznie / 300 zł rocznie).

Co zrobić, aby otrzymać zwroty:

 • zgłoś wcześniej do banku rachunki, które będziesz opłacać. Najszybciej zrobisz to w serwisie transakcyjnym, w zakładce Twoje sprawy –> Konta –> Dodaj fakturę do usługi zwrotów za rachunki. Możesz też to zrobić w dowolnej placówce banku (pamiętaj o zabraniu ze sobą rachunków)

Wystarczy tylko raz zgłosić swoje rachunki. Bank będzie pamiętał, że za kolejne płatności ma przyznać Ci zwrot.


IV. 2 proc. na lokacie mobilnej

Chętni mogą również skorzystać również z lokaty mobilnej z oprocentowaniem 2% w skali roku. Wkład może wynieść od 1000 zł do 20 000 zł, a okres jej trwania do 4 miesiąca. Z lokaty można skorzystać tylko jeden raz, a dostępna jest ona w aplikacji mobilnej.


Konto Jakie Chcę – najważniejsze parametry

Umowę o konto podpiszesz bez wychodzenia z domu. Są dwie opcje: przez wideorozmowę z pracownikiem banku lub korzystając z mobilnego doradcy (w tym drugim przypadku umowę podpiszesz podczas wizyty doradcy pod wybranym przez Ciebie adresem)

 • 0 złotych za otwarcie i prowadzenie konta
 • 0 zł za kartę jeśli zapłacisz nią 5 razy w miesiącu na dowolne kwoty (jeżeli nie, opłata wynosi 5 zł)

Domyślnie bank ustawia 3 zł opłaty za kartę bez żadnych warunków. Możesz to jednak zmienić logując się do bankowości elektronicznej. Po kliknięciu w „Twoje produkty”, przy koncie wybierz „Usługi”, a następnie w sekcji „Bankomaty i opłaty” wybierz wariant „Brak opłat za kartę pod warunkiem min. 5 płatności kartą w miesiącu”.

 • darmowe przelewy natychmiastowe
 • 0 złotych za wypłatę gotówki BLIKIEM z bankomatu dowolnego banku
 • 0 złotych za wypłatę gotówki z bankomatów Santander Bank Polska
 • 5 złotych za wypłatę gotówki z bankomatów innych sieci (0 złotych dla osób do 26 lat)
 • obsługa BLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay
 • program poleceń, dzięki któremu dostajesz 50 zł za osobę, która podczas zakładania konta wpisze Twój kod polecenia
 • 2% na lokacie mobilnej w aplikacji Santandera. Okres to 4 miesiące, a możesz ulokować maksymalnie 20 tys. zł.

Tabela opłat i prowizji

Inne promocje bankowe na blogu

Wpisz komentarz