fbpx

Coraz głośniej o nadchodzących znacznych podwyżkach cen prądu. Nie wszyscy mieszkańcy Warszawy wiedzą, że mogą skorzystać z ciekawej opcji na zamrożenie dotychczasowych stawek na dwa lata, a także na niższe ceny i inne bonusy. To wszystko oferuje Lumi – sprzedawca prądu należący do PGE. Ja skorzystałem z tej oferty i teraz opisuję, na czym ona polega. Warto zaznaczyć, że cały proces zmiany sprzedawcy bierze na siebie Lumi i zdejmuje z klienta wszystkie formalności.

UK/EE/201906/20210 – podaj ten kod podczas podpisywania umowy, a dostaniesz 50 zł rabatu na rachunku. Jest on aktualny również w 2021 roku!

Lumi jest częścią PGE – największej polskiej grupy energetycznej w kraju. Marka ta oferuje tańszy prąd dla mieszkańców Warszawy z obszaru innogy Stoen Operator. I to właśnie w klientów innogy „celuje” firma Lumi kusząc ich mniejszymi opłatami, gwarancją ceny przez 24 miesiące czy bonusami za skorzystanie z polecenia.

Promocja Lumi: jakie są korzyści?

Uwaga: poniższe ceny obowiązywały w momencie pisania artykułu, czyli w sierpniu 2020 r. – aktualną ofertę sprawdzisz na stronie Lumi

Korzystając z promocji „Prąd za grosze”, za kWh energii zapłacisz 0,30 zł (brutto). Opłata handlowa wyniesie tu 3,99 zł miesięcznie z e-fakturą. Jeżeli jednak podpiszesz umowę online, wtedy obniżysz ją o 1,23 zł, czyli finalnie zapłacisz 2,76 zł miesięcznie.

Dodatkowo Lumi oferuje:

  • przez 24 miesiące gwarancję ceny za sprzedaż energii i opłatę handlową
  • rabat 50 zł za skorzystanie z polecenia (wypełniając wniosek wpisz numer umowy polecającego – jeżeli nie go nie masz, możesz skorzystać z mojego polecenia wpisując: UK/EE/201906/20210)
  • 50 zł za każdego poleconego klienta (o tyle zmniejszy się Twój rachunek za prąd, jeśli Twój znajomy podczas podpisywania umowy wpisze numer Twojej umowy)
  • możliwość podpisania umowy online

Jak podpisać umowę?

Najkorzystniej i najwygodniej jest podpisać umowę przez internet. Wtedy otrzymujesz zniżkę na e-fakturę, o której pisałem wyżej, a na dodatek robisz to bez wychodzenia z domu. Przed rozpoczęciem wypełniania wniosku przygotuj skan faktury rozliczeniowej (nie prognozy) z dotychczasowym sprzedawcą – trzeba będzie dołączyć ją do wniosku.

W moim przypadku proces zmiany sprzedawcy przebiegł zupełnie bezproblemowo, bo moja rola skończyła się na podpisaniu dokumentów. Resztę załatwiło za mnie Lumi. O tym, że korzystam już z tego sprzedawcy, dowiedziałem się z SMS-a od niego. Oczywiście nie było przerwy w dostawie prądu .

Promocja Lumi: czy warto?

Dlaczego zdecydowałem się przejść do Lumi? Zaważyła tu możliwość zamrożenia ceny prądu, co nie jest bez znaczenia w związku z pojawiającymi się coraz częściej informacjami o znacznych podwyżkach. Warto zaznaczyć, że gwarancja dotyczy ceny za energię czynną (czyli 0,30 zł za 1kWh) i opłaty handlowej. Nie obowiązuje ona, gdy wzrosną opłaty za dystrybucję, czyli koszty jej dostarczenia od Lumi do klienta (Lumi jest sprzedawcą, natomiast dystrybutorem innogy Stoen Operator).

Kolejnym powodem była niższa cena. Stawka w inogy w taryfie G11 to obecnie 0,3397 zł brutto za 1 kWh. W Lumi jest to teraz 0,30 zł. Zakładając, że zużywasz średnio 200 kWh miesięcznie, wtedy przez dwa lata można zaoszczędzić ok. 190 zł.

Do tego dochodzi niższa opłata handlowa. W Lumi to 2,76 zł miesięcznie z e-fakturą, natomiast w innogy miesięcznie od 2,82 zł do 24,85 zł (w zależności długości cyklu rozliczeniowego).

Ciekawą opcją na obniżenie rachunków jest polecanie tej oferty innym osobom. Wpisując mój kod polecenia podczas podpisania umowy – UK/EE/201906/20210 – i Ty, i ja zapłacimy 50 zł mniej za rachunek. Gdy już podpiszesz umowę, możesz przekazywać swój numer nieograniczonej liczbie osób!


O czym warto pamiętać?

  • decydując się na przejście do Lumi upewnij się, że nie posiadasz umowy terminowej z dotychczasowym sprzedawcą prądu. W takim przypadku za jej zerwanie będzie grozić Ci kara. W tym przypadku lepiej nie zmieniać sprzedawcy
  • po upływie promocyjnych 24 miesięcy, umowa staje się umową na czas nieokreślony i będzie obowiązywał standardowy cennik. Obecnie standardowe ceny to 0,36 zł brutto za kWh energii i 7,99 brutto opłaty handlowej w przypadku e-faktury. Oczywiście za dwa lata te ceny, podobnie jak u innych dostawców, mogą wyglądać zupełnie inaczej
  • po 24 miesiącach oczywiście możesz przejść do innego dostawcy, który zaproponuje Ci lepsze warunki (można użyć jednej z wielu dostępnych porównywarek). Jeżeli jednak zerwiesz umowę przed tym okresem, koniecznie będzie zapłacenie Lumi opłaty przewidzianej w umowie

Warto wiedzieć:

Regulamin promocji „Prąd za grosze”

Regulamin poleceń

Umowa kompleksowa

Ogólne warunki umowy

Więcej na stronie Lumi


Masz pytania? Napisz do mnie w wiadomości prywatnej lub w komentarzu pod tym postem. Z chęcią odpowiem.