Bank Pekao wypuścił promocję, w której oferuje 200 zł za konto założone przez selfie (bez wizyty w oddziale) i spełnienie prostych warunków. Dodatkowo z Kontem Przekorzystnym czeka na Ciebie karta, którą możesz płacić za granicą bez opłat za przewalutowanie oraz 3 proc. na koncie oszczędnościowym przez 120 dni.

Promocja zakończona. Sprawdź aktualne promocje kont osobistych

W promocji Banku Pekao (tego „z żubrem”, nie mylić z PKO BP czy Inteligo) może wziąć pełnoletnia osoba zamieszkała w Polsce, która w żadnym dniu od 01.01.2018 r. do 30.09.2019 r., nie była związana z bankiem umową rachunku osobistego prowadzonego w złotówkach (w tym również jako współposiadacz). Jeśli masz w tym banku inne produkty – np. pożyczkę, konto firmowe czy kartę kredytową – a nie masz konta osobistego, wtedy jak najbardziej możesz wziąć udział w promocji.

Jak założyć konto w promocji

Aby przystąpić do promocji z bonusem, do 31 grudnia poprzez stronę promocyjną złóż wniosek o Konto Przekorzystne wraz z kartą lub usługą Pekao24 i zawrzyj online umowę o konto. Kluczowe jest tu właśnie „online” – aby zgarnąć bonus, umowa o konto musi być zawarta drogą internetową, nie można wybierać opcji podpisania w oddziale. Zawrzesz ją wygodnie robiąc selfie (proces zakładania jest bardzo prosty, a bank krok po kroku prowadzi Cię przez poszczególne etapy).

Istotna uwaga: jeśli proces zakładania konta drogą online się nie powiedzie (bo system nie będzie mógł zweryfikować Twojej tożsamości), wtedy możesz pójść do oddziału Pekao i tam podpisać umowę. Wtedy również będziesz kwalifikować się do promocji z bonusem! Powiedz jedynie w banku, że chcesz kontynuować złożony już wniosek.

Jak zgarnąć dwie nagrody po 100 zł

Pierwsze 100 zł otrzymasz, jeśli najpóźniej do końca następnego miesiąca po podpisaniu umowy o konto spełnisz te dwa warunki:

 • wykonasz co najmniej jedną płatność bezgotówkową kartą lub aplikacją (w tej drugiej opcji musi to być płatność, a nie przelew). Najprościej będzie zapłacić kartą w sklepie lub punkcie usługowym
 • zapewnisz jednorazowy wpływ na konto minimum 500 zł. Może to być np. przelew z Twojego konta w innym banku, nie musisz też trzymać tych pieniędzy na koncie – ważne, aby się tylko pojawiły

Przykład: jeśli otwierasz konto w październiku, wtedy musisz spełnić te warunki do końca listopada (oczywiście możesz wcześniej – nawet w październiku)

Drugie 100 zł otrzymasz, jeśli wykonasz te czynności w każdym z kolejnych trzech miesięcy następujących po miesiącu, w którym spełniłeś je po raz pierwszy.

Kiedy dostaniesz przelew

Wypłata pierwszych 100 zł ma nastąpić do końca drugiego miesiąca po przystąpieniu do promocji (np. jeśli otworzysz konto w październiku, wtedy pieniądze będą w grudniu). Kolejne 100 zł otrzymasz najpóźniej do 29 maja 2020 r., jednak jest to maksymalny termin dla osób, które otworzą konto przy końcu promocji (czyli do 31 grudnia). Jeśli otwierasz konto w październiku lub listopadzie, druga transza przyjdzie o wiele wcześniej. Oczywiście do czasu wypłaty nagrody nie należy zamykać konta, aby premia nie przepadła.

Charakterystyka konta

Niewątpliwą zaletą Konta Przekorzystnego jest Karta Rewolucyjna, która świetne sprawdza się podczas płatności za granicą. Transakcje są rozliczane po średnim kursie Mastercard bez dodatkowych prowizji banku za przewalutowanie i bez doliczania marży banku do kursu wymiany. W Pekao dostępne są ponadto BLIK, Apple Pay oraz płatności zbliżeniowe dla posiadaczy telefonów z Androidem.

Parametry konta dla osób poniżej 26. roku życia

 • bez żadnych warunków 0 zł za prowadzenie konta, a także darmowe wypłaty kartą ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie (chyba że jakiś bankomat ma „wbudowaną” prowizję, ale wtedy przed realizacją transakcji powinna wyświetlić się o tym informacja)
 • po założeniu konta, warto zmienić sposób autoryzacji transakcji w bankowości internetowej. Aby uniknąć 0,20 zł za każdy sms potwierdzający, zmień na autoryzację za pomocą aplikacji
 • 3 proc. na koncie oszczędnościowym dla kwoty do 30 tys. zł. Okres takiego oprocentowania będzie wynosił 120 dni

Parametry konta osób powyżej 26. roku życia

 • 0 zł za prowadzenie konta jeśli zapewnisz w miesiącu wpływy co najmniej 500 zł (w przeciwnym razie opłata wyniesie 6 zł). Wpływ może pochodzić z Twojego konta w innym banku
 • darmowe użytkowanie karty debetowej, jeśli wykonasz co najmniej jedną płatność bezgotówkową (w innym przypadku opłata to 3 zł)
 • 0 zł za wypłatę z bankomatów Pekao, natomiast za wypłaty z innych bankomatów w kraju: 2 proc. transakcji (nie mniej, niż 5 zł). Jeśli jednak zapewnisz w poprzednim miesiącu wpływ 500 zł na konto i zapłacisz 1 raz kartą (lub PeoPay), wtedy 2 pierwsze wypłaty z obcych bankomatów będą za darmo
 • wypłaty bez prowizji z bankomatów na całym świecie (chyba że jakiś bankomat ma „wbudowaną” prowizję, ale wtedy przed realizacją transakcji powinna wyświetlić się o tym informacja). Bankomaty na świecie będą darmowe, jeśli będziesz miał/a spełniony warunek o którym piszę punkt wyżej, czyli wpływ w poprzednim miesiącu na min. 500 zł i min. 1 płatność kartą
 • po założeniu konta, warto zmienić sposób autoryzacji transakcji w bankowości internetowej. Aby uniknąć 0,20 zł za każdy sms potwierdzający, zmień na autoryzację za pomocą aplikacji
 • 3 proc. na koncie oszczędnościowym dla kwoty do 30 tys. zł. Okres takiego oprocentowania będzie wynosił 120 dni

Warto wiedzieć:

Regulamin promocji z bonusem 200 zł

Regulamin promocji „3% na Koncie Oszczędnościowym”

Taryfa opłat i prowizji

Wpisz komentarz