Konto firmowe w Alior Banku uważane jest za jedno z najlepszych dla osób prowadzących działalność gospodarczą. iKonto Biznes dobre noty zbiera za korzystne warunki prowadzenia, a także za bonusy, które sięgają aż 1875 zł! W aktualnej promocji do wzięcia jest bowiem premia 250 zł w gotówce, 125 zł na zakupy, a także nawet 1500 zł w bonusach wypłacanych przez cały rok za aktywne korzystanie z konta. Zapraszam po szczegóły!

Promocja zakończona. Sprawdź aktualne promocje w bankach >

W tym artykule opiszę poszczególne promocje, na które załapiesz się zakładając iKonto Biznes. Jeśli chcesz, możesz wziąć udział w nich wszystkich lub w wybranych. Na końcu artykułu znajdziesz zaś charakterystykę konta.

I. 250 złotych w gotówce

W promocji „250 zł na start” może wziąć udział osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, która przed dniem skorzystania z oferty nie posiadała (posiada) w Alior Banku żadnego produktu skierowanego do firm. Posiadanie innych produktów w tym banku (np. konta osobistego) nie wyklucza z udziału w promocji.

Aby założyć konto w promocji:

 • wejdź na tę stronę banku i do 31 grudnia 2020 r. złóż wniosek o konto wraz z kartą MasterCard. Następnie w ciągu 30 dni od złożenia wniosku zawrzyj umowę o prowadzenie rachunku. Podpiszesz ją pomocą przelewu weryfikacyjnego z konta osobistego w innym banku lub przez kuriera)

Aby otrzymać 250 zł, w ciągu 60 dni od założenia konta wykonaj wszystkie poniższe kroki:

 • zaloguj się do bankowości internetowej Alior Online/ BusinessPro lub aplikacji mobilnej Alior Mobile
 • otrzymaj wpływy od kontrahenta na konto w łącznej wysokości nie mniejszej niż 500 zł
 • wykona transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę min. 250 zł
 • zrób przelewy wychodzące do innego banku na łączną kwotę nie mniejszą niż 300 zł. Nie dotyczy to przelewu do ZUS lub urzędu skarbowego
 • zarejestruj się do bezpłatnego programu Mastercard Bezcenne Chwile (Priceless Specials) w ramach, którego zyskasz dodatkowe benefity, takie jak 110 zł (piszę o tym w punkcie nr III). Swoją kartę zgłosisz do programu w bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej. W tym celu kliknij w nazwę swojego konta, następnie przejdź do sekcji „Karty” i kliknij „włącz” przy pozycji „Program Priceless Specials”. W trakcie rejestracji karty udziel zgody marketingowej na komunikację mailową lub telefoniczną

Jeśli chodzi o płatności bezgotówkowe kartą, to bank zastrzega, że weźmie pod uwagę płatności w punktach handlowych zlokalizowanych w Polsce. Bank nie zaliczy transakcji u sprzedawców, których terminale mają następujące kody MCC określające dominujących charakter działalności: 7995 (kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne); 8999 (profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna – country code inny niż Polska); 4111 (m.in. usługi transportowe); 6012 (instytucje finansowe); 6211 (brokerzy ubezpieczeniowi); 6051 (przekazy pieniężne w instytucjach finansowych); 4829 (internetowe przekazy pieniężne); 4900 (narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne)

Nagrodę otrzymasz do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełnisz warunki (jednak nie wcześniej niż 01.02.2021 r. i nie później niż 30.04.2021 r.). Do czasu jej otrzymania, konto musi być aktywne. Odprowadzenie podatku od nagrody leży w gestii uczestnika promocji.

Regulamin promocji „250 zł na start”


II. Do 1500 zł za aktywne korzystanie z konta

Po założeniu konta możesz skorzystać z drugiej promocji. Polega ona na tym, że Alior Bank co miesiąc przez cały rok będzie przelewał na Twoje konto premie za określone czynności na koncie. Maksymalna pula w tej promocji bonusów to 1500 zł.

Choć wykonanie wszystkich czynności może być trudne (bo np. nie każdy robi płatności SEPA czy używa kas fiskalnych), jednak przelewy do Urzędu Skarbowego czy ZUS-u wykonuje każdy przedsiębiorca. A m.in. za to można otrzymać premię.

Ważny warunek: aby premie z danego miesiąca zostały Ci naliczone, musisz wykonać w tym miesiącu minimum 4 płatności kartą na dowolne kwoty. Muszą one być również rozliczone w tym miesiącu

Za co otrzymasz premie? Poniżej tabelka z regulaminu promocji:

O czym warto pamiętać?

Jeśli chodzi o punkt 3, do premii za płatności kartą nie wliczają się transakcje w punktach posiadających następujące kody MCC (Merchant Category Code):

 • 7995 – kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne
 • 8999 – profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska)
 • 4111 – m.in. usługi transportowe
 • 6012 – instytucje finansowe
 • 6211 – brokerzy ubezpieczeniowi
 • 6051 – przekazy pieniężne w instytucjach finansowych
 • 4829 – internetowe przekazy pieniężne
 • 4900 – narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne

Premie z obu promocji są dla przedsiębiorców przychodem. Konieczne jest więc uwzględnienie ich w przychodach i ewentualne odprowadzenie podatku.

Regulamin promocji „1500 zł dla firm”


III. 125 zł w punktach w programie „Bezcenne Chwile” MasterCard

Jednym z warunków do otrzymania pierwszego bonusu (250 zł) jest zarejestrowanie karty w programie Mastercard Bezcenne Chwile (Priceless Specials). Przypomnę: swoją kartę zgłosisz do programu w bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej. W tym celu kliknij w nazwę swojego konta, następnie przejdź do sekcji „Karty” i kliknij „włącz” przy pozycji „Program Priceless Specials”. W trakcie rejestracji karty udziel zgody marketingowej na komunikację mailową lub telefoniczną

Program lojalnościowy Bezcenne Chwile (wcześniej nazywał się Priceless Specials) jest adresowany do właścicieli kart MasterCard. Po rejestracji w programie będziesz otrzymywać punkty za płatności swoją kartą. Zgromadzone punkty wymienisz następnie na nagrody. A ich katalog jest bardzo bogaty – mogą to być vouchery na zakupy, doładowania telefonu, bilety czy nagrody rzeczowe. Nagrody zgrupowano w osiem kategorii: podróże, film i kultura, muzyka, rozrywka, kulinaria, pomaganie, zakupy i sport. Spośród nich wybierasz cel, na który zbierasz punkty (oczywiście w każdej chwili możesz go zmienić).

W aktualnej promocji, która trwa do 31 grudnia (lub do wyczerpania 1030 nagród), do wzięcia 8350 punktów, które wymienisz na nagrody o wartości 125 zł.

Aby otrzymać powitalne punkty:

 • zarejestruj swoją kartę w programie udzielając zgody marketingowej na komunikację mailową lub telefoniczną
 • w ciągu 30 dni od rejestracji w programie zrób co najmniej 1 płatność kartą zarejestrowaną w programie. Najprościej będzie, jeśli zapłacisz kartą za zakupy w zwykłym sklepie stacjonarnym lub internetowym (nie liczą się transakcje BLIK).

Punkty otrzymasz w ciągu 14 dni roboczych od spełnienia warunków – będą one ważne przez 2 miesiące. W tym czasie wymień swoje punkty na wybrane przez siebie nagrody.

Więcej w regulaminie promocji „Punkty powitalne w Programie Mastercard Bezcenne Chwile dla Klientów Biznesowych”


Konto firmowe iKonto Biznes z kartą w Alior Banku: opłaty i warunki prowadzenia

 • bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta
 • 0 zł za wydanie i korzystanie z karty pod warunkiem wykonania 4 płatności na dowolną kwotę w danym miesiącu. W przeciwnym razie opłata to 8 zł
 • darmowe przelewy internetowe (Elixir) oraz do ZUS i US
 • 1 darmowy przelew natychmiastowy w miesiącu (kolejne – 10 zł)
 • darmowe nielimitowane wypłaty z bankomatów zlokalizowanych w oddziałach Alior Banku. Za wypłaty z obcych bankomatów prowizja wynosi 3 proc. (nie mniej niż 5 zł)
 • 1 darmowa wypłata w miesiącu z bankomatów PlanetCash i 1 darmowa wypłata w m-cu z banomatów Euronet (opłata za kolejne to 5 zł)
 • 0 zł za pierwszych 10 sms-ów autoryzacyjnych w miesiącu (kolejne – 0,30 zł). Jeśli planujesz robić więcej przelewów, warto ustawić autoryzację za pomocą aplikacji mobilnej – wtedy unikniesz opłaty za sms-y autoryzacyjne

Darmowa księgowość

Warto dodać, że Alior Bank prowadzi również portal zafirmowani.pl, w którym m.in. za darmo możesz wystawiać faktury czy samodzielnie prowadzić księgowość.

Tabela opłat i prowizji

Regulamin promocji „250 zł na start”

Promocja „1500 zł dla firm” – regulamin

Regulamin promocji „Punkty powitalne w Programie Mastercard Bezcenne Chwile dla Klientów Biznesowych”